Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Myslíte si, že vašej malej obývačke už nič nepomôže? Omyl! Tieto triky z nej vyčaria srdce domova

08.08.2018 Jana Vrbová

Málokto z nás je spokojný s rozlohou svojho príbytku, a preto neustále bojuje s hľadaním nových úložných priestorov či ideálneho nábytku. Poradíme vám, kde nájsť skryté rezervy.

Základ tvorí svetlý nábytok aj podlaha, ktoré sú oživené bledomodrou maľovkou na stenách a sivou farbou v podobe kresla a tienidla. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: NORSBORG Základ tvorí svetlý nábytok aj podlaha, ktoré sú oživené bledomodrou maľovkou na stenách a sivou farbou v podobe kresla a tienidla.

Zrkadlá – jedno z najväčších tajomstiev interiérových dizajnérov je zavesiť zrkadlo oproti oknu alebo za svetelný zdroj, či už lampu alebo svietnik.

Ľahký nábytok – pod týmto názvom si predstavte nábytok na tenkých nožičkách, ale tiež nábytok z priesvitného plastu či zo skla. Nábytok by mal mať oblé tvary. Kruhový sklený konferenčný stolík zaberie opticky menej miesta ako drevený. Platí, že čím tmavší nábytok a steny, tým menšia miestnosť, takže voľte svetlejšie odtiene.

Jemné textílie – zabudnite na ťažké závesy, ak potrebujete okná zastrieť, uprednostnite rolety. Ak chcete použiť záclony, vyberte tie bez vzoru.

Výrazné doplnky – platí tu pravidlo, že radšej jedna väčšia dekorácia ako viac menších. V praxi to znamená jeden veľký obraz alebo soška, namiesto viacerých malých.

Úzke poličky

Využite každý voľný priestor. Napríklad aj stenu vedľa pohovky, na ktorú zavesíte takéto poličky.

Úzke poličky 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: ZARA Home Úzke poličky

 

Skrytá pracovňa 

Domácu pracovňu alebo priestor na počítač môžete schovať aj do malej skrinky. Stoličku si v prípade potreby „vypožičajte” z jedálne.

  Skrytá pracovňa 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: living4media Skrytá pracovňa

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media