Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystáte sa na pracovný pohovor? Neuveríte, čo si na vás všimnú ako prvé! Naozaj od TOHTO závisí prvý dojem?

08.08.2018 Lenka Molnárová

Na pracovný pohovor sa musíte vždy dobre pripraviť po viacerých stránkach.

Poradíme vám, akým chybám sa vyvarovať na pracovnom pohovore. 4 obrázky vo fotogalérii Poradíme vám, akým chybám sa vyvarovať na pracovnom pohovore.

Je výzor naozaj taký dôležitý? V každodennom živote ho až tak neriešime, ale pri špeciálnej udalosti, akou je napríklad pracovný pohor, by sme si mali dobre premyslieť svoju visáž. Spôsob, akým konáme, ako vyzeráme, čo máme oblečené, naša reč tela... Existuje množstvo vecí, ktoré si na nás ľudia všímajú počas prvého stretnutia.

Profesionálne vyškolenému personalistovi často stačí jediný pohľad a hneď bude vedieť, či sa na danú pozíciu hodíte alebo nie. Občas vraj naozaj človek potrebuje 30 sekúnd a podľa vášho odevu si vás v momente dokáže vybrať alebo nadobro zavrhnúť. Práve z tohto dôvodu si dajte na oblečení naozaj záležať a sústreďte sa na tieto dôležité veci.

Farba vášho odevu prezradí, kým ste 

Farby vášho odevu dokážu ovplyvniť názor ostatných na vás presne podľa smeru, ktorým chcete. Odtieň a farba oblečenia vysielajú do okolia jasné signály. Radi sa v súkromí obliekate ako šedá myška? Skúste si na pohovor vziať niečo žiarivejšie, napríklad červený kostým. Uvidíte, že všetkých v momente ohúrite svojím sebavedomím a odvahou.

Váš štýl hovorí za vás

Majte vždy na pamäti, že na pohovor sa chcete obliecť podľa príslušnej pozície, na ktorú sa hlásite. Nikdy by ste nemali pôsobiť dojmom, že máte vyššiu kvalifikáciu ako váš potenciálny nadriadený. Takisto naopak v tenkých letných šatách nemusíte vyzerať kompetentne, ak sa hlásite na vyššiu pozíciu. 

Pozor na detaily

Pri pohovore je dôležité všetko a neexistuje detail, ktorý by nebol podstatný. Neupravené nechty, staré šaty či lacná bižutéria – to všetko môže vášho potenciálneho zamestnávateľa rušiť či dokonca odradiť. S doplnkami to príliš neprežeňte, zvoľte si drobné náušnice, náhrdelník či hodinky. Zaujať môžu aj dizajnové dioptrické okuliare.

A post shared by LYLAN Store (@lylanstore) on

Myslite vopred na dresscode

Je vhodné, aby ste si ešte pred pohovorom zistili, či je vo firme, do ktorej sa uchádzate, povinný určitý dresscode. Ak sa vopred oblečiete podobne ako už existujúci zamestnanci, navodíte pocit familiárnosti a lepšie zaujmete. Pri pracovnom pohovore rozhoduje naozaj každý detail, preto si dajte na všetkom záležať. Držíme vám palce.

Tlačiť Diskusia