Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hrôza: V jej koži by ste rozhodne nechceli byť! Mladá kráska má alergiu na tú najsamozrejmejšiu vec na svete

08.08.2018 Lenka Molnárová

Mladučkú dievčinu trápi problém, ktorý by nechcel zažívať nikto z nás. Najmä počas letných horúčav je pre ňu každý deň hotovým utrpením.

Valentina Bones trpí nezvyčajným problémom. 5 obrázkov vo fotogalérii Valentina Bones trpí nezvyčajným problémom.

Valentina si musí na seba dávať obrovský pozor. Každý kontakt s vodou jej totiž spôsobuje príšerné ťažkosti. Presne tak, čítate správne. Najzákladnejší prvok nášho bytia, čiže voda v akejkoľvek forme, je pre ňu nesmierne nebezpečná. Stačí, aby sa trocha spotila, či nedajbože plakala a čo i len kvapka takejto tekutiny na ňu pôsobí ako rozžeravený vriaci olej. Táto kráska po kontakte s vodou ide doslova zošalieť. 5 obrázkov vo fotogalérii Táto kráska po kontakte s vodou ide doslova zošalieť.

V letných horúčavách musí nosiť ľahké priedušné oblečenie, aby sa vyhla poteniu. Kontakt s vodou v momente naštartuje procesy, pri ktorých je jej pokožka posiata červenými bolestivými škvrnami. Aj vy sa radi prechádzate po príjemnom letnom daždi? Na toto môže Valentina navždy zabudnúť. Dokonca i pred takou banalitou, akou je dážď, musí byť dokonale chránená. 

Na jej koži sa okamžite objaví nepríjemná vyrážka. 5 obrázkov vo fotogalérii Na jej koži sa okamžite objaví nepríjemná vyrážka.

Pred viac ako 10 rokmi sa Valentina Bones presťahovala z Budapešti do Kalifornie. Od svojich 17 rokov si všimla, že voda jej spôsobuje alergickú reakciu, avšak jej mama si myslela, že je to spôsobené iným zložením vody v Amerike a v Európe. Doktori jej na začiatku chybne diagnostikovali nedostatok určitých vitamínov v tele.

Fotografka však postupne našla odpovede na svoje otázky a zistila, že je naozaj alergická na vodu. Tá sa prejavuje žihľavkou alebo vyrážkou, ktorá sa objaví vo veľmi krátkom čase po tom, ako bola jej koža vystavená vode. Nezáleží na jej teplote, avšak pri kontakte s teplou vodou sa jej vyrážka objaví už po dvoch minútach. V studenej vode vydrží 20 až 30 minút bez alergickej reakcie.  

Počas svojho života si musela prejsť viacerými nepríjemnosťami. Množstvo ľudí jej už venovalo nechápavé pohľady, súdili ju a vyhýbali sa jej. Kvôli tomu dlhé roky trpela nízkym sebavedomím a často sa nerada ukazovala na verejnosti. Postupne sa však naučila o svojom probléme hovoriť a najmä, príznaky nepríjemnej alergie sa jej darí udržiavať ako-tak pod kontrolou. Chce to veľkú dávku sebadisciplíny, avšak stojí to za to.

Alergia na vodu jej už dlhé roky znepríjemňuje život. 5 obrázkov vo fotogalérii Alergia na vodu jej už dlhé roky znepríjemňuje život.

Po tele sa jej objavujú takéto nepríjemné fľaky. 5 obrázkov vo fotogalérii Po tele sa jej objavujú takéto nepríjemné fľaky.

Tlačiť Diskusia