Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kedy vás intuícia neklame: 4 pocity, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať! Toto vám chcú naznačiť

10.08.2018 bak

Keď vás zrazu ovládne veľmi silný pocit alebo nutkanie niečo urobiť, znamená to, že váš vnútorný hlas vám chce niečo povedať.

Počúvajte svoj vnútorný hlas viac. 2 obrázky vo fotogalérii Počúvajte svoj vnútorný hlas viac.

Ak niečo cítite ako sa hovorí – v kostiach, určite to neignorujte. Toto sú situácie, ktoré vám chcú niečo naznačiť.

Necítite sa v pohode

Vždy načúvajte svojmu telu. Ak cítite, že niečo nie je v poriadku, pátrajte, čo to je a čo je za tým. Ako sa cítite v prítomnosti iných? Ste v spoločnosti ľudí depresívni, vystresovaní, bojazliví alebo unavení? Všetky tieto pocity sa objavujú z nejakého dôvodu. Telo s vami komunikuje fyzicky – niečo vás zabolí, ale vy by ste nikdy nemali zamiesť pod koberec to, čo cítite vo vnútri. Keď vyriešite svoj vnútrajšok, prejaví sa to aj navonok.

Túžite niekomu pomôcť

Pocity, ktoré majú pre vás odkaz, nemusia byť len negatívne. Často vieme posúdiť, či niekto v našom okolí naozaj potrebuje pomoc. Máme totiž dar čítať iných vďaka reči tela, mimike a takmer vždy vieme povedať, že niečo nie je v poriadku, už len keď stojíme blízko pri nich. V inštinktoch máme zakódované, že musíme jeden druhému pomáhať, aby sme prežili. Ak ste v blízkosti niekoho pri kom cítite, že potrebuje pomoc, hoci o ňu nežiada, skúste ju navrhnúť. Neverbálne signály, ktoré ste si vyhodnotili, sú vo väčšine prípadov správne.

Ak ste v blízkosti niekoho pri kom cítite, že potrebuje pomoc, hoci o ňu nežiada, skúste ju navrhnúť. 2 obrázky vo fotogalérii Ak ste v blízkosti niekoho pri kom cítite, že potrebuje pomoc, hoci o ňu nežiada, skúste ju navrhnúť.

Pozor, nebezpečenstvo

Všetci máme akúsi kontrolku, ktorá sa rozsvieti, keď zacítime nebezpečenstvo. Opäť platí, dôverujte svojim pocitom. Ak máte napríklad nepríjemný pocit z človeka, ktorý vedľa vás kráčal hodný kus cesty akoby vás prenasledoval, a teraz pri vás stojí na zastávke, počúvnite svoju intuíciu a vzdiaľte sa. Všetci máme v sebe zakódovaný inštinkt útek alebo obrana, ktorý nás varuje pred bezprostredným nebezpečenstvom.

Z tohto mám dobrý pocit

Toto ste už určite zažili. Hľadali ste si prácu, na desiatkach pohovorov vás odmietli a vy zrazu sedíte na interview so super príjemnou pani, s ktorou sa začnete „vykecávať“, lebo ste si sadli a niekde v kútiku duše viete, že ste konečne na správnom mieste. Stáva sa to aj keď si vyberáte byt či dom a na v poradí x-tej prehliadke nájdete ten, v ktorom sa hneď cítite ako doma. Ak vás pri niečom prepadne pocit „takto to má byť a pri tomto sa cítim dobre,“ počúvnite ho aj za cenu toho, že sklamete druhých, ktorí sa vás snažia presvedčiť o niečom inom.

Tlačiť Diskusia (1)