Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nedarí sa vám upiecť tortu, je buď popraskaná, vydutá alebo poklesnutá? Možno aj vy robíte tieto chyby!

07.08.2018 Ivana Sladkovská

Schopnosť upiecť tortu je niekedy až nadprirodzená. Niet divu, že ich pečenie často nechávame na profesionálov, ale ...

Jahodová torta so sektom 7 obrázkov vo fotogalérii Jahodová torta so sektom

Menšie torty však bez problémov zvládneme aj doma. Ukážeme si najčastejšie chyby, ktoré robia gazdinky pri pečení torty.

Torta so šľahačkou a jahodami 7 obrázkov vo fotogalérii Torta so šľahačkou a jahodami

Ak je vaša torta vypuklá ako kupola, pravdepodobne máte v rúre príliš teplo. Je celkom možné, že vaša rúra vám nehovorí pravdu. Kúpte si teplomer do rúry za pár eur a zistite, či sa vaša torta naozaj pečie na 180 stupňov. Ak je korpus stále príliš vydutý, skúste teplotu trochu znížiť.

Ak je vaša torta vypuklá ako kupola, pravdepodobne máte v rúre príliš teplo. 7 obrázkov vo fotogalérii Ak je vaša torta vypuklá ako kupola, pravdepodobne máte v rúre príliš teplo.

Ak je korpus pripálený zospodu, nemusíte hneď hľadať chybu v rúre. Pravdepodobne bude chyba v tom, že máte príliš vysokú formu. Kým spodok sa prepečie a prihorí, vrch ostane nedopečený. Príčinou však môže byť aj farba formy. Tmavé farby kumulujú viac tepla a to môže spôsobiť pripekanie.

Čokoládovo-malinová torta 7 obrázkov vo fotogalérii Čokoládovo-malinová torta

Torta po vytiahnutí z rúry klesla? Pravdepodobne ste ju vytiahli príliš skoro. Nadýchanému korpusu neprospieva ani to, že často otvárate rúru a pozeráte sa naň.

Kakaová torta 7 obrázkov vo fotogalérii Kakaová torta

Tlačiť Diskusia