Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlé spomienky na ohavný zážitok roky potláčala jedlom, dnes by ste ju nespoznali: Táto žena dokázala nemožné!

10.08.2018 Lenka Molnárová

Stačilo jej neuveriteľných 14 mesiacov na to, aby zhodila takmer 60 kíl a zmenila svoj život.

Felicia Keathley 2 obrázky vo fotogalérii Felicia Keathley

Felicia Keathley je mladá 22-ročná dievčina z Kalifornie, ktorá roky bojovala s nadváhou. Svojho času vážila neuveriteľných 135 kilogramov, čím postupne ohrozovala svoje mentálne i fyzické zdravie. Chudnúť začala vďaka svojmu terapeutovi. Jej stravovacie návyky boli totiž úzko prepojené so psychickými problémami, ktorými roky trpela. 

Ešte počas štúdia na strednej škole bola Felicia sexuálne napadnutá. Nikomu sa však s touto ohavnou skúsenosťou nezdôverila a toto tajomstvo uchovávala mnoho rokov. Svoj strach a nepríjemné spomienky sa snažila zaháňať jedlom, ktoré postupne čoraz viac negatívne ovplyvňovalo celý jej život.

Roky ubiehali a Felicia bola čoraz viac unavená z večnej nadváhy a zlých pocitov, ktoré zo seba mala. Vedela, že ak ovládne svoju váhu a nekontrolovanú konzumáciu jedla, ovládne aj svoje psychické zdravie. Na konci svojej cesty sa dievčina stala úplne novým človekom. Je omnoho šťastnejšia, aktívnejšia, nebojí sa stretávať s ľuďmi a život si užíva naplno. Jej premena je priam neuveriteľná.

Hneď za začiatku svojej cesty bola Felicia milo prekvapená, že nový spôsob stravovania, ktorý si zvolila, si v momente zamilovala. Predtým jedla fast food päť alebo šesť dní v týždni, teraz si obdobné jedlo dopraje maximálne raz do mesiaca. Počas dňa vypila pokojne aj päť sladených nápojov, dnes si užíva pitie obyčajnej vody, ktorá je pre organizmus najlepšia. 

Kľúčom k jej úspechu bola striedmosť. Zistila, že si aj naďalej môže dopriať jedlá, ktoré má rada. Obmedziť musela len veľkosť svojich porcií. K zmene stravovania sa zákonite pridal aj pohyb. Začala chodiť na dlhšie prechádzky so svojím 2-ročným synčekom a prihlásila sa aj do posilňovne. Práve cvičenie bolo pre ňu najťažšou súčasťou jej premeny. Stálo to však za to, zmena jej postavy a celkového výzoru je neskutočná.

Jej syn bol ďalšou obrovskou motiváciou, prečo sa rozhodla schudnúť. Chcela s ním držať krok a byť plne pri tom, ako bude vyrastať. Nechcela sa na neho len pozerať z diaľky, kým sa hrá na ihrisku. Teraz chodia spolu neustále do parku a na výlety a dokáže sa mu venovať naplno.

Ostatným ženám radí len jediné: Nikdy sa nevzdávajte! Občas možno poľavíte, ale to neznamená, že ste zlyhali. Dôležité je vedieť sa vrátiť späť a opäť začať bojovať. Nikdy nerobte veci, ktoré si nezamilujete. Ak chcete urobiť zmenu, uistite sa, že si svoju novú cestu budete naplno užívať. 

Tlačiť Diskusia