Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dokonalá kráska? Nikdy by ste nepovedali, že pred svetom ukrýva desivé tajomstvo! A vôbec nie je jediná

09.08.2018 Lenka Molnárová

Na prvý pohľad by ste to nezbadali. Tieto ženy si prešli peklom a teraz sú poznačené často do konca svojho života.

Tieto ženy sa prestali ukrývať a dokazujú, že každá z nich je krásna. 7 obrázkov vo fotogalérii Tieto ženy sa prestali ukrývať a dokazujú, že každá z nich je krásna.

O podobných témach sa príliš často nehovorí. Keď však absolvujete operáciu alebo vám diagnostikovali jednu z mnohých zákerných ochorení, môže sa stať, že vám lekári budú musieť urobiť vývod. Na bruchu budete mať teda okrem jazvy aj veľkú náplasť s vrecúškom, ktoré zbiera tekutiny, ktoré vaše telo vylučuje. 

Najčastejšie dôvody, kvôli ktorým lekári zavádzajú vývod, sú rôzne druhy rakoviny, Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída. Vyžadujú si ho aj viaceré operačné zákroky. 

Ľudia sa väčšinou s obdobnými zdravotnými komplikáciami príliš nechvália. Keď však to najhoršie pominie a vy sa začnete cítiť lepšie, zostanete zrazu v tele, ktoré zdobí obrí vývod.

V dnešných časoch sa však viacero žien rozhodlo bojovať proti tejto stigme a bez problémov ukazujú svoje telá aj s touto malou „ozdobou“. Chcú tak posmeliť aj ostatné dievčatá a ženy, aby sa nebáli svojho tela a mali ho rady za každých okolností.

Harriet má vývod už štyri roky po tom, ako jej museli vyoperovať črevo. Vďaka nemu sa jej konečne skončil začarovaný kruh s liekmi, nemocnicou a neustálymi zápalmi. Trvalo jej dlhé tri roky, kým sa so svojím novým telom plne stotožnila. Teraz má Instagram účet, na ktorom zdieľa množstvo príspevkov a nehanbí sa za svoje telo ani na okamih. A rozhodne nie je jediná. Mnoho ďalších žien sa k nej pripojilo ako súčasť hnutia pre zlepšenie zdravého sebavedomia a lásky k svojmu telu. Všetky ženy sú krásne, nezáleží na tom, či ich trápi nejaký problém alebo nie.

A post shared by Hannah Witton (@hannahwitton) on

A post shared by Jade Hughes (@jadehughesy07) on

A post shared by Jade Hughes (@jadehughesy07) on

Tlačiť Diskusia