Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Varená kukurica je lahôdka a patrí k letu. Ak ju pripravíte TAKTO, bude ešte sladšia a šťavnatejšia

10.08.2018 Ivana Sladkovská

Bez varenej kukurice akoby neboli prázdniny. Vyskúšajte ju však upiecť v rúre, alebo na grile, bude ešte sladšia a šťavnatejšia.

Bez varenej kukurice akoby nebolo leto. Bez varenej kukurice akoby nebolo leto.

August je sezónou kukurice. Práve teraz je čerstvá a sladučká. Aj na kúpalisku či na výlete je varená kukurica skvelou pochúťkou, ktorá navyše zasýti. Lahodnú kukuricu si môžete urobiť aj doma, no už to nie je ono. Niekedy sa podarí tvrdá, niekedy zase príliš surová.

Vyskúšajte to inak! Prvý spôsob oceníte najmä vtedy, keď budete pripravovať veľa kukurice naraz. Vyhrejte rúru na 200 stupňov. Kukurice dajte do pekáča a potrite ich trochou oleja. Pečte z každej strany aspoň 10 minút, kým sa trochu nepripečú. Hotovú kukuricu osolíme a je hotovo.

Kukuričné klasy môžete pripravovať aj na grile či v pahrebe. A to dokonca tak, že nedáte dole ani šúpolie. Jednoducho nastrkajte neošúpané klasy do horúcich uhlíkov podobne, ako zemiaky. V šúpolí sa kukurica uvarí. Nezabúdajte však, že to trvá dlhšie- aj 40 minút až hodinu.

Kukurica sa dá aj opekať ako špekáčiky. Na ražeň nastoknite klasy kukurice a opekajte nad ohňom. Nie je chybou, ak sa trochu pripália. Dodá im to nezameniteľnú chuť. Hotové stačí potrieť trochou masla a osoliť.

Tlačiť Diskusia