Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Darina uviazla s mužom v "jojo" vzťahu: Sex bol úžasný, ale s hrôzou si uvedomila, že spolu nemôžu zostať

13.09.2018 Katarína Dobrovodská

Rozišli sa a potom sa znovu dali dokopy. Ako to v skutočnosti je s „jojo“ vzťahmi, ktoré okolo nás rastú ako huby po daždi? Zisťovali sme pre vás a vyšlo nám za aj proti...

„Som šťastná, že sme
si dali druhú šancu.“ 6 obrázkov vo fotogalérii „Som šťastná, že sme
si dali druhú šancu.“

„Dobre to zvážte a všetko si naplánujte, neberte to osobne, o rozchode sa dohadujte na verejnosti – v kaviarni či v reštaurácii, aby ste to mali pod kontrolou...“ Takéto a mnohé iné rady dostávajú páry, ktoré sa práve rozchádzajú, možno ste sa s nimi tiež stretli.

Vypočula si ich istotne aj bývalá speváčka a známa anglická vizážistka Lisa Armstrong aj s jej mužom, hercom, moderátorom a producentom Antom McPartlinom. No odhliadnuc od všetkých okolností spojených s ich januárovým rozchodom – od Antovej závislosti, alkoholizmu, výtržníctva (dokonca ho zatkla polícia), sa vraj Lisa chce k Antovi vrátiť a znovu obnoviť ich dlhoročný vzťah.

Ak si myslíte, že je Lisa výnimkou, mýlite sa. Veľa žien sa po rozchode usiluje oživiť svoju skrachovanú romancu. Jojo vzťahy sú všade okolo nás, zažili ich hollywoodske hviezdy aj členovia kráľovskej rodiny (Kate Middleton a princ William mali pred vyše desiatimi rokmi také problémy, že sa nielenže rozišli, ale dokonca prerušili všetky styky). Aké skúsenosti má Darina a Katka? Čo radia odborníci?

„S hrôzou som si uvedomila, že sa vôbec nezmenil“

Darina (47), vychovávateľka, žije so svojím manželom Oskarom (48) na východe Slovenska

– Prežila som pätnásť rokov v jojo vzťahu s mojím bývalým mužom Ferom. Romantická predstava, že nemôžeme žiť jeden bez druhého, bola v skutočnosti len veľká nafúknutá bublina. S Ferkom sme sa spoznali na strednej, mala som sedemnásť, on bol o rok starší. Bola to láska na prvý pohľad. Potom prišlo moje štúdium na univerzite v Prahe a nadšenie z toho, že som vypadla z domu, bolo také silné, že som Ferka k životu nepotrebovala. Vtedy sme sa rozišli bez ceremónií – prestali sme sa stretávať.

Asi o tri roky neskôr som sa trápila so štátnicami. Zrazu som držala v ruke telefón a vytáčala jeho číslo. Slovo dalo slovo a obidvaja sme sa zhodli na tom, že náš rozchod bol omyl a že by sme mali začať čím skôr spolu žiť. Stalo sa. Mala som 23 a sťahovala som sa za Ferkom do Bratislavy, kde sa medzitým usadil a práve končil Strojnícku fakultu.

Ibaže to vôbec nebolo také romantické, ako som si predstavovala. Ja som už mala v ruke čerstvý diplom. Urputne som sa snažila nájsť si vysnívanú prácu v televízii či v rozhlase, no Ferko bol v poslednom ročníku a žil nezáväzným životom študenta: chodil na večierky, diskotéky, festivaly, poznal všetky krčmy a z posedení s kamarátmi sa vracal neskoro v noci. Keď náhodou nesedel niekde na pive, hral tenis, bicykloval sa alebo behal. Skrátka a dobre, ani teraz nám to nevydržalo.

Ako šiel čas a roky utekali, začala som sa schádzať s iným mužom, ale s Ferkom sme zostali priatelia. No a keď som oslávila tridsiate narodeniny, odrazu som znovu bola single. Väčšina mojich priateliek a priateľov si zakladala rodiny a ja som cítila nutkanie urobiť to tiež. Akoby mi malo niečo dôležité v živote ujsť.

Zabudnúc na všetky dôvody, pre ktoré sme sa s Ferkom rozišli, a dúfajúc, že sme obaja dospeli a zmúdreli, pozvala som raz Ferka v dobrom rozmare na večeru. Začali sme spolu znovu chodiť a po dvoch rokoch ma na dovolenke v Chorvátsku požiadal o ruku.

Zobrali sme sa v decembri 2002, no medové týždne pominuli až príliš rýchlo a ja som si s hrôzou uvedomila, že sa vôbec nezmenil. Sex bol síce fajn, no nemôžeme predsa prežiť celý život v posteli!

Naše manželstvo sa ťahalo ešte tri roky, kým sme ho definitívne nepochovali. Zasa som zostala sama. No keď prišiel splín či ťažšie chvíle, nevytočila som už jeho číslo, už nie. Namiesto toho som sa prihlásila na rýchlokurz taliančiny a kúpila si last minute zájazd na Sicíliu.

O dva roky neskôr som stretla Oskara, môjho súčasného manžela. Vtedy som už fungovala ako samostatná silná žena, a keď ma Oskar požiadal o ruku, súhlasila som preto, že som to sama chcela a nie preto, že som cítila potrebu mať po boku nejakého toho manžela. Vtedy som už vedela, že naše nostalgické spomienky nás často nútia robiť v živote veľké chyby.

Tlačiť Diskusia (2)