Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prekvapivé slová sexuologičky Caisovej o nevere: Ľudia za mnou chodia v takýchto prípadoch a to je chyba!

10.09.2018 Katarína Dobrovodská

Hoci si ľudia neveru väčšinou neplánujú, nie je vôbec zriedkavá. Podľa odborníkov partneri v dlhodobých vzťahoch podvádzajú až v 50 % prípadov.

Dokázaná nevera je pre vzťah veľká záťaž a väčšina dvojíc ju neustojí. Dokázaná nevera je pre vzťah veľká záťaž a väčšina dvojíc ju neustojí.

Čo na to psychologička a sexuologička MUDr. Danica Caisová?

- Môže nevera aj prospieť?

Je rozdiel, či sa nevera dokáže, alebo ide iba o podozrenie. Odhalená, prezradená a dokázaná nevera je pre vzťah veľká záťaž a väčšina dvojíc ju neustojí. Celkom iné je, ak sa objaví rival či rivalka, vtedy ohrozený partner či partnerka zbystrí pozornosť a snaží sa prijať protiopatrenia. Niekedy práve „ohrozenie zvonku” pomôže dvojici zintenzívniť záujem o toho druhého.

- V dlhoročných vzťahoch býva príčinou nevery aj strata vášne. Čo s tým?

Nevera sa často ospravedlňuje „nudou” v dlhoročnom partnerstve. A pritom sa porovnáva neporovnateľné. Je predsa samozrejmé, že očarenie a vášeň v novom vzťahu sa svojou intenzitou nedajú s dlhoročným partnerstvom porovnávať. Osviežiť takýto vzťah sa dá rôzne – od zmeny intímnych rituálov a stereotypov až po riešenie prirodzených prejavov súvisiacich so stredným vekom. V každom prípade je dôležité si zmenu v zabehaných stereotypoch dvojice uvedomiť, všimnúť a riešiť.

Tlačiť Diskusia
Focus Media