Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď jej lekár oznámil v tehotenstve TÚ správu, takmer sa zrútila: To ešte netušila, aké zázračné dieťa porodí

13.09.2018 KaD

Pred rokom podpísala prvú zmluvu s modelingovou agentúrou a odvtedy jej hviezdna dráha závratne stúpa. Pracuje pre prestížne značky a na sieti má veľké množstvo „followerov“.

Rodičia dcérku prihlásili na konkurz pre modelky so zdravotným znevýhodnením. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Rodičia dcérku prihlásili na konkurz pre modelky so zdravotným znevýhodnením.

Napriek tomu, že sa Grace Isabella Wharton (7) narodila s Downovým syndrómom, poruchou chromozómov, ktorá zásadne ovplyvňuje život, dievčatko sa s pomocou rodičov Cheryl (48) a Johna Whartona (47) rozvíja výborne.

Najskôr to bol šok

Keď lekár budúcej mamičke oznámil, že jej nenarodené bábo bude mať Downov syndróm, utrpela šok. Takmer sa zrútila, no umelé prerušenie tehotenstva neprichádzalo do úvahy. „Áno, bola som v šoku, veď o Downovom syndróme je toľko negatívnych správ... plakala som celých 24 hodín.“

Je to naše baby

„Na ďalší deň sme si s Johnom povedali, nech sa deje, čo sa deje, je to naše baby. A odvtedy berieme všetko, čo sa týka Grace, len pozitívne. Je to naše zlatíčko a je úžasná.“

Šesť rokov od narodenia sa život malej princezničky zmenil. Rodičia videli na facebooku výzvu, v ktorej hľadali malé modelky so zdravotným hendikepom. Prihlásili ju. „Prečo nie? Pomysleli sme si a po pár týždňoch nás pozvali na prvé oficiálne fotografovanie,“ hovorí šťastná mamička Cheryl.

„Vždy sa všetkému postaví  tvárou v tvár, je to naša malá bojovníčka,“ hovorí  otec John. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto „Vždy sa všetkému postaví tvárou v tvár, je to naša malá bojovníčka,“ hovorí otec John.

Nevedeli jej odolať

Malá Grace na konkurze nemala vôbec trému. Vošla do miestnosti, pred každým urobila milú poklonu a usmiala sa. Bolo to také spontánne a úprimné, že sa tomu jednoducho nedalo odolať. Zakrátko sa ozvalo štúdio Disney a ďalšia veľká firma, že by chceli s Grace spolupracovať. Zmluvu podpísali neuveriteľne rýchlo. Kariéra dievčatka s Downovým syndrómom sa odštartovala raketovou rýchlosťou. Dnes je naozaj veľmi zaneprázdnená a má toľko ponúk, že mnohé musí aj odmietnuť.

Príležitosti pre „iných“ ľudí

Zakladateľka modelingovej agentúry pre ľudí so zdravotným hendikepom Laura Johnson založila svoju agentúru práve preto, že chcela dať príležitosť ľuďom, ktorí sú iní ako väčšina populácie, aby mohli viac ovplyvňovať spoločenské dianie a zapájať sa do života. „Cítili sme, že ľudia s postihnutím nemajú dostatok príležitostí uplatniť sa v móde či reklame, vo filme alebo v televízii, a chceli sme, aby sa to zmenilo,“ hovorí Laura. Agentúra dnes pracuje s 300 modelkami a modelmi a ide to výborne. „Pri Grace sme neváhali ani sekundu. Je to také milé, usmiate stvorenie plné lásky a sebavedomia, že si získa každého, na koho sa pozrie."

Grace za rok modelingu získala väčšie sebavedomie a vášeň pre   predvádzanie sa. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Grace za rok modelingu získala väčšie sebavedomie a vášeň pre predvádzanie sa.

Darí sa jej aj v škole

Grace sa darí aj v školských laviciach a už rok je aj školskou „celebritou“. Jej učiteľka Charlotte vraví, že Grace je požehnanie. „Každý deň ma niečím prekvapí. Má v sebe toľko energie, je samostatná a múdra!“ No akokoľvek je malá školáčka úspešná, každý deň bojuje s problémami, napríklad s rečovým prejavom a komunikáciou. „Ľudia s Downovým syndrómom majú nízky svalový tonus a to ovplyvňuje aj svalstvo v ústach. Grace rozpráva a niekedy sa jej dá ťažko porozumieť, ale nakoniec nám povie, čo potrebuje. A vyzerá to tak, že sa jej rečové schopnosti zlepšujú,“ vraví učiteľka. Spoločnosť sa postupne mení k lepšiemu a určite k tomu prispieva aj malá Grace.

Tlačiť Diskusia
Focus Media