Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Olivia chcela po vysokej škole chudnúť: Wow, podarilo sa to aj s tými najobyčajnejšími praktikami

12.09.2018 pkr

Na strednej škole bola Olivia Charles vždy aktívna, ale keď začala vysokú školu, zrazu bola príliš zaneprázdnená, aby sa držala konzistentného cvičebného plánu.

Olivia chcela byť dobrým príkladom pre pacientov. Olivia chcela byť dobrým príkladom pre pacientov.

Mala aj niekoľko nezdravých stravovacích návykov, čo len prispelo k priberaniu. Zašlo to až tak ďaleko, že si odrazu musela kúpiť celkom nové oblečenie vo veľkých veľkostiach a zväčša v čiernej farbe, pretože sa cítila neistá v čomkoľvek inom. Študovala, aby sa stala zdravotnou sestrou, no potom si uvedomila, že ona sama neplnila rady, ktoré chcela dávať pacientom. Mala byť zástankyňou zdravia, ktorá ostatným poradí ako žiť zdravo. A vyhýbať sa stavom ako je vysoký krvný tlak či ochorenie srdca. „Počas tréningových laboratórií sme si museli navzájom zmerať krvný tlak, ale odmietla som nechať niekoho odmerať ten môj. Vedela som, že bude pravdepodobne vysoký, pretože som mala nadváhu. Cítila som sa v rozpakoch - mala som len 20 rokov. Nemala by som mať problémy s krvným tlakom,“ hovorí o momente, ktorý pre ňu predstavoval zlom. Uvedomila si, že jej zdravie je ohrozené a rozhodla sa urobiť zmenu.

Takmer štyri litre vody denne

Olivia začala tým, že sa donútila vypiť takmer štyri litre vody denne počas prvých dvoch týždňov. K tomu pridala povinnosť urobiť 12 000 krokov denne a zakázala si rýchle občerstvenie. Veľa jedál pripravovala vopred a zapisovala si všetko, čo zjedla. Spočiatku to bola skutočná bolesť, ale akonáhle si začala zvykať na zapisovanie jedál, stala sa oveľa všímavejšou. Odkedy začala so zmenou, schudla 16 kg!

Tlačiť Diskusia