Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spí váš pes v jednej z týchto polôh? Možno sa u vás necíti bezpečne: Vieme, čo znamenajú jednotlivé polohy

31.08.2018 Lenka Molnárová

Množstvo majiteľov psov pozná zvyky svojich miláčikov a rozumejú im aj bez slov. Vedeli ste však, že aj poloha pri spánku môže o psovi kde-čo napovedať?

V akej polohe spí váš domáci miláčik najčastejšie? 7 obrázkov vo fotogalérii V akej polohe spí váš domáci miláčik najčastejšie?

Vieme, kedy sú šťastní, kedy majú strach alebo ich niečo bolí. Psy vedia veľmi šikovne vyjadrovať svoje emócie aj bez použitia slov. Robia to dokonca aj počas spánku. Ich poloha prezrádza, ako sa cítia vo vašom príbytku, či ich niečo trápi alebo sú spokojní. Ako najradšej spí váš chlpáč? Možno sa o ňom teraz dozviete nové zaujímavé veci, o ktorých ste doteraz netušili.

Spánok na chrbte

Táto poloha pre psov znamená najuvoľnenejší relax, aký si viete predstaviť. Ich najdôležitejšie časti tela, brucho a hrdlo, zostávajú nechránené. Ak váš miláčik spí na chrbte, znamená to, že vám plne dôveruje a cíti sa s vami príjemne. Psy si túto pozíciu častejšie volia počas leta, pretože im pomáha lepšie si oddýchnuť od neznesiteľných horúčav. Pes, ktorý najčastejšie spí v tejto polohe je sebavedomý a dobre sa prispôsobuje novým prostrediam a podnetom.

A post shared by Champ (@happy.champer) on

A post shared by @dogs_over_humans on

Tlačiť Diskusia (1)