Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prečo ženatí chlapi podliehajú čaru mileniek? Odborník to povedal jasne: U manželiek im najviac chýba toto

09.09.2018 anm

Nevera jednoznačne patrí k najčastejším dôvodom rozchodov. Mnohí pred ňou naivne zatvárajú oči, aby sa vyhli bolesti a poníženiu.

V minulosti boli muži viac neverní ako ženy, pretože zastávali úlohu chlebodarcov a pánov domu. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock V minulosti boli muži viac neverní ako ženy, pretože zastávali úlohu chlebodarcov a pánov domu.

O nevere však treba otvorene hovoriť, a to najmä vo vzťahu! Podľa istého výskumu takmer 26 % ženatých mužov klame svoje polovičky a 19 % vydatých žien minimálne raz podviedlo svojich partnerov. Čo s tým?

Veď viete, ako sa hovorí. Najprv spoznaj svojho nepriateľa. Preto vám prinášame zopár tipov, ako sa nevere vyhnúť, prípadne ju prežiť so vztýčenou hlavou. Zvládnete to!

Sú na vine hlavne muži?

Spoločnosť sa v priebehu rokov zmierila s tým, že práve muži sú náchylneší podvádzať svoje manželky. V súčasnosti sa však táto situácia výrazne mení. V minulosti boli muži viac neverní ako ženy, pretože zastávali úlohu chlebodarcov a pánov domu.

Sú na vine hlavne muži? 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Sú na vine hlavne muži?

Moderná žena sa o seba dokáže postarať sama, chodí do práce a nezostáva celé dni doma s deťmi. Kariéra a pracovný život jej otvárajú dvere do sveta a ponúkajú množstvo príležitostí zoznámiť sa s novými ľuďmi. Áno, najmä s mužmi.

Prečo vám partner klame?

Odborník na vzťahy je presvedčený, že mnohí si bokovku hľadajú preto, lebo nie sú spokojní so svojím sexuálnym životom. Je to však jediný dôvod? Treba si uvedomiť, že neverníci nehľadajú len fyzické uspokojenie, ale v prvom rade túžia po chýbajúcich citoch a intimite. Mužom vo vzťahu väčšinou chýba vzrušenie a rozkoš. Ženy potrebujú to isté, sú však oveľa náchylnejšie citovo sa na milenca naviazať.

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť podvádzaniu, je diskusia o problémoch vo vzťahu. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť podvádzaniu, je diskusia o problémoch vo vzťahu.

Najväčšia dilema: Odpustiť alebo zabudnúť?

Keď sa vo vzťahu objaví nevera, klamárom sa stáva neverník a podvádzaný je obeťou, ktorá najviac trpí. Práve ona sa musí rozhodnúť, či dokáže odpustiť a vo vzťahu pokračovať. Niektorí by neveru nikdy neprekonali, iní sú ochotní vziať do úvahy problémy, ktoré jej predchádzali a dať neverníkovi ďalšiu šancu.

Všetko závisí od okolností a osobnosti človeka. Nenúťte sa k unáhleným rozhodnutiam, konajte s rozvahou a nechajte si celú situáciu prejsť hlavou. Niekoľkokrát! Nemá zmysel zotrvávať v nefunkčnom vzťahu, z ktorého sa vytratila dôvera.

Raz ma už oklamal. Urobí to znova?

Partner vás podviedol a vás trápi neistota. Oplatí sa mu vôbec odpúšťať? Expert na neveru si myslí, že nie. Ak to urobil raz, je viac ako pravdepodobné, že vás oklame aj druhýkrát. Nie je to však železné pravidlo! Môže sa stať, že s vami partner prestane byť šťastný a bude hľadať uspokojenie v druhom vzťahu. Nevera je síce veľmi bolestivá, ale môže doslova „zreštartovať“ váš vzťah.

Ak spolu odstránite všetky nedostatky a nájdete si k sebe novú cestu, partner nebude mať dôvod na klamstvá a podvody. Namiesto toho, aby ste sa večne hádali a bojovali o svoju pravdu, snažte sa udržať vo vzťahu vzájomnú blízkosť. Rozprávajte sa o svojich túžbach a nečakajte na to, až vám bude partner neverný!

Raz ma už oklamal. Urobí to znova? 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Raz ma už oklamal. Urobí to znova?

Rada na záver: Ako predísť nevere

Komunikujte! Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť podvádzaniu, je diskusia o problémoch vo vzťahu. A to ešte predtým, ako bude neskoro! Je dôležité odhadnúť problémy ešte v zárodku. Dávajte si pozor najmä na partnerskú krízu, ktorá vám môže prerásť cez hlavu a vytvárať tak medzi vami stále väčšiu priepasť. Zabudnite na svoju pýchu, vyhnite sa tichej domácnosti a pusťte sa do boja!

Partner by mal vedieť, aký máte postoj k nevere. Keď spolu aj napriek snahe nedokážete efektívne komunikovať, vyhľadajte odbornú pomoc. Ak sa predčasne vzdáte, jeden z vás si skôr či neskôr nájde spriaznenú dušu inde. Naozaj to stojí za to? Zahodíte roky spoločnej driny v jednej domácnosti za pár minút rozkoše, ktorú by ste s trochou snahy mohli zažívať aj doma?

Ak už naozaj nič nepomáha, skúste si spomenúť na svoje začiatky, prvé stretnutia, poletujúce motýliky v žalúdku... Čím vás kedysi očaril? Čo vás na ňom najviac vzrušovalo? Ak sa z neho nestal agresívny alkoholik alebo vyšinutý psychopat, stále je šanca na záchranu vašej lásky! Ona neumrela, len sa trochu zmenila a zasypal ju aj dlhoročný prach rutiny a stereotypu...

Mužom vo vzťahu väčšinou chýba vzrušenie a rozkoš. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Mužom vo vzťahu väčšinou chýba vzrušenie a rozkoš.

Tlačiť Diskusia
Focus Media