Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najväčšie dôvody na neveru sú TIETO! Poradíme vám ako ďalej, ak sa TO už stalo

12.09.2018 Katarína Dobrovodská

Hoci si ľudia neveru väčšinou neplánujú, nie je vôbec zriedkavá. Podľa odborníkov partneri v dlhodobých vzťahoch podvádzajú až v 50 % prípadov.

Nevera vzniká hlavne kvôli nedostatku pozornosti. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nevera vzniká hlavne kvôli nedostatku pozornosti.

Napriek tomu, že chceli byť verní. No kouči radia – nezúfajte! Ak k nevere zaujmete správny postoj, môžete z nej dokonca vyťažiť niečo pre seba a posilniť vašu lásku.

Vydiskutujte si to

Možno sa to stalo aj vám: prišli ste domov z práce a našli v dreze poháre od šampanského a šálky od kávy, ktoré tam ráno neboli, alebo si všimnete blond vlas na umývadle a vy sa už roky farbíte na mahagónovo, alebo v špinavej bielizni zbadáte jeho sviatočnú košeľu a nové slipy s vtipnou kresbičkou, ktoré predtým nenosil... Nechce sa vám o tom hovoriť? Radšej zatnete zuby a všetky pochybnosti dusíte v sebe? Veľká chyba!

Radšej zatnete zuby a všetky pochybnosti dusíte v sebe? Veľká chyba! 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Radšej zatnete zuby a všetky pochybnosti dusíte v sebe? Veľká chyba!

Je veľmi dôležité vytiahnuť tieto problémy či postrehy na svetlo. Čím skôr, tým lepšie. Psychológovia tvrdia, že je to ako s fyzickými príznakmi či ťažkosťami. Ak budete ignorovať drobné signály, začnú rásť a časom prerastú do vážnych, niekedy až nevyliečiteľných problémov. Keď pri chorobe lekár nepátra po príčinách, nedokáže ju vyliečiť. Tak je to aj s neverou: keď nenájdete dôvod, prečo k nej došlo, napríklad, že sa partner cítil nedocenený alebo mu chýbala väčšia pozornosť z vašej strany – bude sa opakovať stále dokola.

Tlačiť Diskusia
Focus Media