Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najväčšie dôvody na neveru sú TIETO! Poradíme vám ako ďalej, ak sa TO už stalo

12.09.2018 Katarína Dobrovodská

Hoci si ľudia neveru väčšinou neplánujú, nie je vôbec zriedkavá. Podľa odborníkov partneri v dlhodobých vzťahoch podvádzajú až v 50 % prípadov.

Nevera vzniká hlavne kvôli nedostatku pozornosti. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nevera vzniká hlavne kvôli nedostatku pozornosti.

Prehodnoťte priority

Na začiatku vzťahu, keď túžime byť stále spolu, dotýkať sa a rozprávať celé hodiny, sa jednoducho nevieme jeden druhého nabažiť. No ako roky utekajú, práca, deti, potom vnúčatá, každodenná rutina postupne prenikajú do našej lásky a čas strávený spoločne zapadá kamsi na dno našich priorít. Podľa párových poradcov a psychológov, ktorí sa zaoberajú manželskými problémami, je práve minimum času, ktorý si partneri v manželstve venujú, častou príčinou problémov – aj nevery.

Rozprávať sa o niečom zmysluplnom, spoločné zábavné aktivity, to všetko už nie je v pomyselnom rebríčku hodnôt dvojice na popredných miestach. Jeden z partnerov to môže chápať ako nezáujem a stratu intimity. Tieto veci potom môže začať hľadať inde, mimo manželského či partnerského zväzku.

Trávte spolu voľný čas len vy dvaja. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStock Trávte spolu voľný čas len vy dvaja.

Prvý krok k náprave je uvedomiť si, či je to naozaj tak, či pred partnerom uprednostňujete pomoc dospelým deťom, varovanie vnúčat, alebo čas venujete radšej práci ako jemu... Ďalší krok je potom prehodnotiť svoje životné priority. Pokúste sa oživiť dávne zvyky zo začiatku vzťahu, buďte jeden pre druhého prvotným zdrojom zábavy, podpory aj porozumenia.

Tlačiť Diskusia
Focus Media