Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najväčšie dôvody na neveru sú TIETO! Poradíme vám ako ďalej, ak sa TO už stalo

12.09.2018 Katarína Dobrovodská

Hoci si ľudia neveru väčšinou neplánujú, nie je vôbec zriedkavá. Podľa odborníkov partneri v dlhodobých vzťahoch podvádzajú až v 50 % prípadov.

Nevera vzniká hlavne kvôli nedostatku pozornosti. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nevera vzniká hlavne kvôli nedostatku pozornosti.

Znovu sa do seba zamilujte

Po dlhých rokoch spolužitia sa váš vzťah možno zmenil z vášnivého mileneckého viac na niečo ako kamarátstvo. Jedna z najčastejších príčin nevery, ktorú uvádzajú ľudia, ktorí podviedli partnera, je, že ich nevnímal ako objekt sexuálneho záujmu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že nadviazať na stratenú intimitu po dlhých rokoch sexuálnej abstinencie je ťažké, takmer až nemožné, opak je však pravdou.

Skúsenosti párových koučov hovoria, že intimita v pároch, ktoré spolu žijú už dlho, sa obnoví rýchlo. Neznamená to však, že odrazu večer spolu skočíte do postele päťkrát do týždňa. Obnovená sexualita medzi partnermi pomôže uvoľniť nahromadené napätie a opäť sa dostať do stavu, keď nebudete mať problém pohovoriť si aj o tom, čo sa medzi vami stalo. Vybudovať si stratenú vášeň sa dá, len treba chcieť. Choďte spolu na prechádzku, držte sa za ruky ako keď ste mali sedemnásť, nájdite si nové spoločné hobby a robte skrátka spolu to, aby ani jeden z vás nemusel hľadať náhradu niekde inde. 

Koľko času sa venujete jeden druhému? O čom sa zväčša rozprávate? Ste k sebe dostatočne pozorní a nežní? 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Koľko času sa venujete jeden druhému? O čom sa zväčša rozprávate? Ste k sebe dostatočne pozorní a nežní?

Vedeli ste, že...

... veľa prípadov nevery vzniká pre nedostatok pozornosti, záujmu, ktoré neverník hľadá inde?

... partneri sa často prestanú o vzťah starať po jeho formálnom spečatení, pretože ho považujú za istotu?

... pocit prehliadania a nudy sú najnebezpečnejšími nepriateľmi vzťahu bez nevery?


‹ 12...45 ›
Tlačiť Diskusia
Focus Media