Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako rozmrazujete potraviny z mrazničky? Toto je úplne najlepší a najšetrnejší spôsob!

30.09.2018 iva

Využívate chladničku a mrazničku tak, aby ste ušetrili čo najviac energie a peňazí? Tu je 7 tipov, na čo si dať pozor pri chladničkách, najväčších žrútoch energie v domácnosti.

Potraviny, ktoré pravidelne kupujete, dávajte vždy na to isté miesto. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Potraviny, ktoré pravidelne kupujete, dávajte vždy na to isté miesto.

Pri nákupe novej dbajte na spotrebu energie!

Super akcia na starší model chladničky vás môže vyjsť draho. A to najmä pre to, že moderné chladiace prístroje spotrebujú až o 0,5 kilowatthodiny menej za 1 deň. Keď to prepočítame na priemernú životnosť prístroja (približne 10 rokov), je to stále viac ako 450 €.

Spotrebu energie rozpoznáte podľa energetickej triedy – prístroje triedy A jej spotrebujú najmenej. Zariadenie triedy A+ spotrebuje o štvrtinu menej energie ako zariadenie triedy A. Pri zariadení triedy A++ je úspora približne 45 %. Takisto nekupujte ani príliš veľkú chladničku. Zbytočne miniete energiu na jej vychladenie a pritom bude len poloprázdna. Priestor chladničky by mal byť využívaný aspoň na 70 percent a tak chladnička o objeme 60 litrov na osobu stačí.

Nekupujte zbytočne veľkú chladničku, ktorá bude poloprázdna. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nekupujte zbytočne veľkú chladničku, ktorá bude poloprázdna.

Tlačiť Diskusia
Focus Media