Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chcete schudnúť, ale nedarí sa? Najväčšie mýty o diétách: Ak im aj vy veríte, potom sa nečudujte, že to nejde

02.10.2018 Casprezeny.sk

Zo všetkých strán sme bombardované rôznymi „pravdami“ o zdravom stravovaní a diéte. Každý je presvedčený, že tá jeho teória je tá správna, pričom nebývajú zriedkavo protichodné.

Smoothie sú skvelými raňajkami, no ako hlavné jedlo nie sú vhodné. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Smoothie sú skvelými raňajkami, no ako hlavné jedlo nie sú vhodné.

Mýtus: Orechy obsahujú zdravé tuky, tak ich môžete jesť, koľko len chcete

Lož! Orechy sú skutočne bohaté na nutričné látky a sú skvelé ako snack, avšak kľúčové je množstvo. Orechy sú totiž bohaté na tuky, a teda sú kalorické. Optimálne množstvo je hrsť tejto chrumkavej dobroty, inak sa ručička na váhach môže pohnúť rýchlo neželaným smerom.

Mýtus: Ovocie je zdravé, tak ho môžete jesť bez obmedzenia

Lož! Na ovocie by ste sa mali pozerať ako na prírodnú maškrtu – obsahuje množstvo fruktózy, pri ktorej telo nie tak úplne vie, čo s ňou. Nielenže ukladá tuky v pečeni aj okolo vitálnych orgánov, ale privádza do krvi aj triglyceridy. Drobné ovocie ako čučoriedky či maliny obsahujú najmenej fruktózy, preto sú aj najlepšou voľbou.

Ani ovocie nemôžme jesť bez obmedzenia. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ani ovocie nemôžme jesť bez obmedzenia.

Tlačiť Diskusia
Focus Media