Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jablká sú zdravšie, ako ste si mysleli: Veď to je hotová domáca lekáreň! Mali by ste ich však jesť iba TAKTO

01.10.2018 KaD

Tohto roku je úroda jabĺk výborná, a tak si môžeme dopriať všetky tie prospešné látky, ktoré obsahujú. Je ich viac ako tristo a spoločne robia z nášho obľúbeného ovocia doslova chutnú domácu lekáreň.

Superpotravina, ktorá rastie na strome, má množstvo pozitívnych účinkov. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Superpotravina, ktorá rastie na strome, má množstvo pozitívnych účinkov.

Nevyhadzujte zdravé látky so šupkami

Ovocné flavonoidy, ako je už spomínaný kvercetín, účinkujú spolu so sekundárnymi rastlinnými látkami, ako sú polyfenoly (tie spôsobujú kyslosť jabĺk). Spoločne napríklad štartujú náš imunitný systém alebo udržiavajú zdravý cievny systém. Obidve najzdravšie látky sú obzvlášť hojne zastúpené priamo alebo tesne pod šupkou. Preto by sa jablká mali jesť vždy celé spolu so šupkou.

Staré odrody jabĺk ako Parména zlatá, Boskoop alebo Kardinál pásikavý obsahujú veľmi veľa týchto zdraviu prospešných látok. Ďalšou výhodou tradičných odrôd je, že zriedkavejšie vedú k alergickým reakciám, pretože polyfenoly údajne viažu alergény. Červené jablká sú údajne jemnejšie a organizmus ich toleruje lepšie ako zelené.

Červené jablká sú údajne jemnejšie a organizmus ich toleruje lepšie ako zelené. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Červené jablká sú údajne jemnejšie a organizmus ich toleruje lepšie ako zelené.

Naša rada: Alergici by mali jesť jabĺčka, ktoré sú čo najčerstvejšie. Čerstvo obraté sú pre nich ideálne. Podľa niektorých odborníkov totiž platí, že čím dlhšie sú jablká uskladnené, tým vyšší obsah alergénov obsahujú.

Tlačiť Diskusia
Focus Media