Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lenka sa vydala za moslima: Toto na našom spolužití mnohých prekvapuje! Pravda o vzťahu s cudzincom

10.11.2018 Ivana Adamcová

Veľa cestujete, alebo dokonca pracujete v zahraničí a chcete tam aj zostať žiť či založiť si rodinu? Možno vám pomôže v rozhodovaní aj naša téma vyskladaná z pestrej palety vzťahov Sloveniek s cudzincami.

Lenka je v manželstve spokojná. Jej muž vraj nie je typický moslim. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Lenka je v manželstve spokojná. Jej muž vraj nie je typický moslim.

Všetkých moslimov nemožno odvrhnúť pre fanatikov

U nás v televízii sa dostanete len k negatívnym správam o moslimoch a ani neviete, ako naozaj žijú a myslia. Všetkých moslimov nemožno odvrhnúť pre fanatikov. S manželom sme sa spoznali ešte na vysokej škole. Študoval na Slovensku za lekára a ja som bola na tlmočníctve. Bol to obyčajný chlapec, ktorý sníval o rovnakej budúcnosti ako ja. Určite ma nechcel zahalenú alebo aby som sa stala moslimkou. Láska predsa dokáže rešpektovať rozdiely, ak nie, tak to nie je láska. Dnes máme spolu krásnu rodinu s tromi deťmi. Je pravda, že žijeme na Slovensku, možno by bolo všetko iné, ak by sme boli v jeho krajine.

Nejeme bravčové, nepijeme alkohol

Niektorým veciam sme sa museli prispôsobiť, ale v ktorom manželstve sa neprispôsobuje? Takže u nás nenájdete alkohol ani bravčové mäso. Tiež rešpektujem jeho vieru v plnom rozsahu, na oplátku on toleruje moje záľuby a priestor na vlastný život. Nechcela som zostať iba v domácnosti ako väčšina moslimských žien a tiež milujem šport, takže som si vyhradila čas iba pre seba. Ale on je taký netypický moslim, rád pomáha v domácnosti, varí a je veľmi starostlivý otec. Svoje dcéry miluje rovnako ako syna.

Moje kamarátky majú zlé skúsenosti

Aj tu asi ide o povahu a rodinné zázemie manžela moslima. Keď rozprávam náš príbeh, neveria mi. Ale my sme spolu viac ako 15 rokov, to nie sú žiadne krátkodobé skúsenosti. Zase na druhej strane – aj ja mám kamarátky, čo natrafili na mužov moslimov, ktorí sa príliš presadzovali a všetko muselo byť podľa nich a nevydržalo im to.

Lenka

Lenka je v manželstve spokojná. Jej muž vraj nie je typický moslim. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Lenka je v manželstve spokojná. Jej muž vraj nie je typický moslim.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media