Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tajomstvo štíhlosti severských žien: Ak budete robiť to čo ony, vlčí hlad pominie a váha pôjde dolu sama

04.10.2018 pm

Ak ste niekedy navštívili jednu zo severských krajín, isto ste si všimli, že ich obyvateľky sa pýšia pevnou a hlavne štíhlou postavou. Severanky vedia, ako na to. A vďaka nám to budete vedieť aj vy.

Stravu severanov tvoria prevažne ryby a zelenina. 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Stravu severanov tvoria prevažne ryby a zelenina.

Ak by ste potrebovali schudnúť zopár kíl a chcete jesť zdravo, chutne a tak, aby ste boli sýte, je pre vás škandinávska cesta tou správnou voľbou. Typická severská diéta je založená na príjme vyváženej, sezónnej stravy, ktorá je čo najprirodzenejšia a chutí naozaj vynikajúco. Smerodajný je princíp „lagom“, ktorý nahradil šialenstvo „hygge“ posledných rokov – znamená niečo v zmysle ani veľa, ani málo. Aplikuje sa aj na spôsob jedenia. Ide vlastne o to, dovoliť si, ale s mierou. A to vo všetkých aspektoch. Môžete si teda dovoliť napríklad aj kúsok koláča, ale nie každý deň. Pokiaľ budete jesť výživnú stravu, váha pôjde dolu sama, vlčí hlad pominie a vy sa budete cítiť zdravšia a plná energie.

Severská diéta je založená na tučných rybách, koreňovej zelenine, ražnom chlebe a celozrnnej strave. 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Severská diéta je založená na tučných rybách, koreňovej zelenine, ražnom chlebe a celozrnnej strave.

Je to fakt

Posledné výskumy naozaj dokazujú, že severská diéta, ktorá je založená na tučných rybách, koreňovej zelenine, ražnom chlebe a celozrnnej strave, patrí k najdravším na svete. Štúdie ukázali, že môže znížiť riziko srdcových porúch, mŕtvice, cukrovky a niektorých druhov rakoviny.

Tlačiť Diskusia
Focus Media