Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čarovná jeseň vo viniciach Dolného Rakúska! Máme pre vás tipy na tie naj vínne cesty, ktoré vás nadchnú

13.10.2018 Katarína Dobrovodská

Keď príroda vezme do rúk štetec a sfarbí všetko okolo nás rubínovými aj žltými tónmi vína, nedá sa urobiť nič lepšie, ako ho ochutnať.

U susedov v Rakúsku majú skvelé cyklotrasy. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: R. R. RUMPLER, WTK, NW M. MATULA, KroenigsbergeR U susedov v Rakúsku majú skvelé cyklotrasy.

Fantastické vínka sa rodia u nás na Slovensku, ale aj u našich susedov v Dolnom Rakúsku – ani nie sto kilometrov od hraníc. Tento kraj s rozmanitou členitosťou, miernymi kopčekmi aj Viedenskými Alpami, nekonečnými vinohradmi, parádnymi cyklotrasami, vinárňami a vinárničkami, s liečivými prameňmi, kúpeľmi, výstavami, múzeami, zámkami, parkmi a so skvelou kuchyňou je jednoducho neodolateľný. Každý si v ňom nájde niečo pre seba a vždy, keď sa vráti, objaví niečo nové, príjemné a pozitívne.

Tekuté hrozno, super nálada

Dolnorakúšania milujú svoje víno až tak, že si preň vytvorili piate ročné obdobie: vínnu jeseň. Od augusta až do novembra tu oslavujú nápoj bohov, tešia sa z množstva jeho chutí, vôní a farieb. Každý, kto zavíta do niektorej z vinárskych oblastí Dolného Rakúska, zažije vínne festivaly, ochutnávky vo vínnych uličkách či priamo vo vinohradoch. Kultúra vína má v tejto oblasti dlhodobú históriu a viniču a vínu miestni pripisujú veľký význam.

Na polovici z 30 tisícok hektárov dolnorakúskych viníc sa pestuje Veltlín zelený, obľúbený je Rizling rýnsky, Zweigelt, Svätovavrinecké a špeciality Zierfandler, Rotgipfer či Pinot Noir. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Na polovici z 30 tisícok hektárov dolnorakúskych viníc sa pestuje Veltlín zelený, obľúbený je Rizling rýnsky, Zweigelt, Svätovavrinecké a špeciality Zierfandler, Rotgipfer či Pinot Noir.

Tlačiť Diskusia
Focus Media