Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tragický osud so šťastným mačacím koncom

24.09.2018 Casprezeny.sk

Tragický osud so šťastným mačacím koncom SPONZOROVANÉ 3 obrázky vo fotogalérii

"To je bojovník, ten si chuť do života len tak zobrať nenechá," vyhlásil ošetrujúci veterinár o kocúrovi Morískovi a mal pravdu. Dlhých 13 mesiacov musel Morísek bojovať za svoje zdravie po tom, ako ho pravdepodobne pohrýzol pes. Avšak ťažké zranenia ani fakt, že nemá domov, mu na dobrej nálade neubrali.

Morísek bol do útulku Srdcom pre mačky prijatý s hlbokou tržnou ranou v oblasti krku a niekoľkými ďalšími menšími ranami na tele. Spolupracovníci útulku ihneď zaistili potrebnú veterinárnu starostlivosť, ktorá bola náročná a nákladná. Hneď, ako to bolo možné, kocúra ponúkli cez svoje webové stránky na adopciu. Na Moríska sa veľmi rýchlo usmialo šťastie. Nielenže sa zo svojich ťažkých zranení zotavil, ale svojím osudom a neutíchajúcou chuťou do života zaujal nových majiteľov. Tí trpezlivo čakali, kým sa zo svojich zranení vylieči a potom mu ponúkli nový domov, kde naň už čakal kamarát v podobe staršieho kocúra Arnolda.

Mačací útulok Srdcom pre mačky má medzi svojimi zverencami veľa ďalších podobných bojovníkov, ako je Morísek. Keďže je prevádzka útulku a veterinárna starostlivosť finančne veľmi nákladná, sú prevádzkovatelia útulku radi, že je každoročne usporiadaná kampaň "Pomôžte naplniť misky v útulkoch". Kampaň spoločnosti Mars Czech predstavuje zásadnú podporu a zároveň konkrétnu pomoc vo forme darovaného suchého krmiva. Finančné prostriedky ušetrené za nákup krmiva môžu útulky použiť na skvalitnenie veterinárnej a ďalšej starostlivosti o zvieratá, na kastračné programy, nákup materiálneho vybavenia a chovateľských potrieb pre zvieratá, na investície spojené s výstavbou nových kotercov, depozitov a výbehov pre zvieratá a podobne.

Pomôcť môže každý. Stačí si v období od 10. septembra do 4. novembra 2018 zakúpiť akýkoľvek výrobok značky Pedigree®, Whiskas®, Sheba®, Perfect Fit ® alebo Dreamies® a tak pomôcť darovať do vybraných útulkov až 25 tisíc misiek krmiva pre psov a mačky.

Tlačiť Diskusia