Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nie je to vždy práca snov! Letušky Slovenky sa podelili o svoje skúsenosti: Aj toto sa už udialo na palube

11.10.2018 Milly Sekulová

Spoznávate svet a ešte vám za to niekto platí. Na prvé počutie ide o džob snov, no je to naozaj tak? Slováci pracujúci ako stevardi nám porozprávali svoj príbeh a odhalili zákulisie tejto práce.

Práce letušky je čarovná, ale má aj svoje muchy. 6 obrázkov vo fotogalérii Práce letušky je čarovná, ale má aj svoje muchy.

Spánok vs. spoznávanie

Andrea (27) z Košíc, sídlo v Dubaji, lieta 2 roky

K tejto práci som sa dostala náhodou. Moja sestra odišla na Blízky východ ako prvá s cieľom splniť si sen pilotky a ja som ju do Dubaja po čase nasledovala. Povolanie letušky síce nebolo mojou vysnívanou prácou, no veľmi rada cestujem a táto možnosť bola skvelý nápad, ako si splniť cestovateľské sny. Za krátky čas máte možnosť vidieť toľko, čo by ste možno za celý život nestihli, a dá sa na tom aj pekne zarobiť, keďže výhodou je aj to, že ubytovanie máte hradené. Samozrejme, nie všetko je také ideálne, ako to vyzerá na mojich fotografiách na Instagrame. Andrea má sídlo v Dubaji. 6 obrázkov vo fotogalérii Andrea má sídlo v Dubaji.

V krajinách ste krátko

Najhoršie na tejto práci pre mňa je, že si v podstate musím vyberať medzi spánkom a túžbou niečo vidieť. Medzi príletom a odletom mám väčšinou iba 24 hodín. Po dlhom, náročnom lete a zmene časových pásiem človek túži po posteli viac ako kedykoľvek predtým.

Zabrať dostane aj imunita. Vyčerpanie, klíma v lietadle, veľa ľudí a človek ani nevie ako, a ochorie. Beriem preto vitamíny a snažím sa o nejaký režim. Napriek tomu na tejto práci milujem, že to nie je stereotyp, ako by to bolo niekde doma, zavretá v kancelárii, no na druhej strane, keď musím na let vstávať a byť na letisku medzi polnocou a štvrtou ráno, nie je mi všetko jedno.

Samotný let veľmi ovplyvňujú aj kolegovia, s ktorými pracujem. Aj keď sa často striedame, spoznala som kopec skvelých ľudí. Ak sa mi aj niečo na palube udeje alebo si s nejakým človekom nesadnem, výhodou je, že ho s najväčšou pravdepodobnosťou už nikdy neuvidím. Andrea priznáva, že si musí vyberať medzi spánkom a túžbou niečo vidieť. 6 obrázkov vo fotogalérii Andrea priznáva, že si musí vyberať medzi spánkom a túžbou niečo vidieť.

Tlačiť Diskusia