Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sadrokartón je multitalent! Opraví steny, vyrovná nerovnosti a ešte oveľa viac: Toto všetko z neho vyčarujete

06.11.2018 Daniela Mýtna

Trápia vás krivé či poškodené steny? Potrebujete nové priečky alebo si chcete dopriať náladové osvetlenie? V tom prípade vám pomôže sadrokartón.

Zmeniť dispozíciu interiéru viete aj za pomoci sadrokartónu. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Hornbach Zmeniť dispozíciu interiéru viete aj za pomoci sadrokartónu.

Sadrokartón dnes radi využívajú mnohí majitelia bytov i domov. Je to nielen tým, že objavili jeho užitočné vlastnosti, ale aj preto, že výrobcovia ich neustále zdokonaľujú a ponúkajú oveľa viac, než by sme očakávali.

Sadra v kartóne

Sadrokartónové dosky sú základným materiálom suchej výstavby. Vyrábajú sa zo sadry, ktorá sa vlieva do formy a obaľuje kartónom. Klasický postup si vyžaduje viac skúseností. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Michno, Spotlight Klasický postup si vyžaduje viac skúseností.

Nový spôsob montáže

Obvykle sa sadrokartónové dosky montujú na samostatne stojaciu hliníkovú konštrukciu, na rošt pod stropom alebo priamo k stene. Obkladanie stien zvládnu aj domáci majstri. Ide o tzv. „Michno systém“, ktorý tvoria nastaviteľné tanierové kotvy namontované do steny s rozostupom cca 60 x 60 cm. Po nastavení výšky plastových tanierov, čo je vlastne vzdialenosť od steny, sa do nich pomocou vrtov upevní sadrokartón. Montáž pomocou kotiev je jednoduchšia. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Michno, Spotlight Montáž pomocou kotiev je jednoduchšia.

Tlačiť Diskusia
Focus Media