Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prešovčanka Soňa žije na Malte: Mám prácu, v ktorej ma vedia finančne oceniť, ale na toto si nikdy nezvyknem

24.11.2018 Jana Rebeka Štefková

Soňa Sabolová (28) z Prešova žije na Malte. Prvýkrát tam prišla počas vysokoškolských štúdií. Cez prázdniny pracovala ako animátorka v hoteloch a ostrov jej prirástol k srdcu, až sa tam usadila.

Soňa odišla na Maltu robiť animátorku a odvtedy tam ostala. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív S.S. Soňa odišla na Maltu robiť animátorku a odvtedy tam ostala.

Musí priznať, že klíma, slniečko a ľudia, ktorých tu spoznala, zohrali pri jej rozhodovaní veľkú rolu, aby sa Malta stala jej domovom. Je to tak už štyri roky. Soňa pracuje v účtovníckej firme, ktorá ponúka konzultačné služby v rámci korporátneho, ako aj finančného prostredia na Malte pre lokálnych a zahraničných klientov, najmä z Európy a Ázie.

„Na túto firmu a pozíciu ma upozornil môj známy, ktorý vedel, že v tom čase si hľadám stálu prácu. Neváhala som a mejlom som si podala prihlášku. Pozvali ma na pohovor s mojím už terajším šéfom. Trvalo to necelú hodinu a veľmi mi pomohlo, že v rámci mojej predchádzajúcej polročnej stáže som bola angažovaná v podobnom prostredí a riešila podobné záležitosti. Myslím, že ma prijali vďaka týmto skúsenostiam. Najviac ma na mojej práci baví dynamika. Každý deň je iný a vždy sa nájde čosi nové, čo je potrebné operatívne vyriešiť. Takže sa nenudím. Okrem toho sme vynikajúci kolektív a vedenie nás vie naozaj pekne finančne oceniť,“ pochvaľuje si prácu mladá žena. S rodičmi  a bratom v prezidentských záhradách. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív S.S. S rodičmi a bratom v prezidentských záhradách.

Tlačiť Diskusia
Focus Media