Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hoci som vydatá, muža takmer nevidím! On je stále preč a ja som v posteli sama: Dá sa takto fungovať?

03.12.2018 Katarína Dobrovodská

Po tom, ako slávny kuchár a propagátor zdravej kuchyne Jamie Oliver vyhlásil, že rodina, to sú preňho hlavne deti cez víkendy, ohlásili sa viaceré čitateľky, že aj ony žijú bez muža, hoci sú na papieri vydaté...

Dnešný životný  štýl je rýchly.  Až priveľmi. 7 obrázkov vo fotogalérii Dnešný životný štýl je rýchly. Až priveľmi.

Vitajte vo svete vydatých single žien. Angličania majú na takýto stav dokonca aj svoj výraz – „singleton“. Čo to vlastne znamená? Je to ako v rozprávke, v ktorej nemala prísť pastierka za pánom ani vyzlečená, ani oblečená, ani v noci, ani cez deň a ani na voze, ani pešo... Aj v tomto prípade single žien so sobášnym listom je to tak, že sú vlastne vydaté, ale zároveň slobodné, pretože spolu s partnermi trávia pod jednou strechou len zlomok času a väčšinou sú na všetko samy.

Prečo takto ľudia žijú? Pre niektoré páry je to otázka finančného zabezpečenia. Iní muži si ukrajovanie času žene a rodine vybrali ako jediný možný spôsob, vďaka ktorému si môžu plniť iné sny a robiť kariéru.

Odborníci predpokladajú, že v európskych krajinách týmto štýlom existuje takmer každý desiaty pár a približne tretina z týchto dvojíc má aj deti. Nuž a nedávno sa aj päťnásobný otecko a slávny britský celebritný šéfkuchár Jamie Oliver vyjadril v tom zmysle, že na manželku nemá vôbec čas a deťom ho venuje len počas víkendov, takže je niečo ako „víkendový ocko“. Ale môžete byť v manželstve, kde sa vídate takto zriedka, šťastné? Jamie Oliver je podľa vlastných slov len víkendový ocko. 7 obrázkov vo fotogalérii Jamie Oliver je podľa vlastných slov len víkendový ocko.

Tlačiť Diskusia