Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dokonalé nôžky? Zabudnite! Aj hviezdy majú zdeformované chodidlá od topánok... Uff, toto ich musí bolieť!

06.11.2018 bes

Hallux Valgus je najčastejšia deformácia chodidla, ktorou trpia hlavne ženy a podporuje ju nosenie úzkej obuvi a vysokých podpätkov.

Tilda Swinton 17 obrázkov vo fotogalérii Tilda Swinton

V ťažkých prípadoch, keď sú už bolesti neznesiteľné, je treba zvážiť operáciu. Tento problém neobchádza ani známe ženy – ktoré celebrity doplatili na svoju lásku k lodičkám?

Nepríjemná deformácia kĺbu palca na nohe je síce genetická záležitosť, no zhoršuje ju hlavne nosenie vysokej a špicatej obuvi, ktorá na prednú časť chodidla vyvíja neprirodzený tlak. Ten spôsobuje vybočenie kĺbu palca smerom von a kosti palca smerom dnu. Časom má žena s halluxom čoraz väčší problém vybrať si obuv, v ktorej by chodidlo netrpelo a v ťažkých prípadoch pomôže až operácia.

Aby to nezašlo tak ďaleko, lekári odporúčajú čo najviac chodiť naboso, nosiť nízku obuv a akonáhle sa objavia prvé príznaky, začať s rehabilitačnými cvikmi na chodidlo.

Tento nepríjemný problém neobchádza ani celebrity. Ktoré známe ženy spievajú v lodičkách ódu na bolesť?

Nepríjemná deformácia kĺbu palca na nohe je síce genetická záležitosť, no zhoršuje ju hlavne nosenie vysokej a špicatej obuvi. 17 obrázkov vo fotogalérii Nepríjemná deformácia kĺbu palca na nohe je síce genetická záležitosť, no zhoršuje ju hlavne nosenie vysokej a špicatej obuvi.

Tlačiť Diskusia (1)