Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jednu z najdlhších bobových dráh v Európe nájdete TU! Toto všetko ponúka fantastické východné Tirolsko

01.12.2018 Pavol Urbánek

Tirolsko máme zafixované ako zimnú destináciu, kam sa jazdí na lyžovačku. No aj tam sú lokality, ktoré sú u návštevníkov obľúbené celoročne.

Tirolsko máme zafixované ako zimnú destináciu, ale je tam čo obdivovať počas celého roka. 9 obrázkov vo fotogalérii Tirolsko máme zafixované ako zimnú destináciu, ale je tam čo obdivovať počas celého roka.

Ideálnu kombináciu športu, oddychu a kultúry ponúka región Východné Tirolsko, ktorý sa označuje za najslnečnejší kút krajiny.

K obľúbeným strediskám patrí Sillian, ktorý leží priamo na hraniciach s Talianskom. Na juhu susedí s talianskymi provinciami Bolzano a Belluno, takže ak ste tu ubytovaný, môžete dovolenkovať v dvoch krajinách naraz.

Od jari do jesene sa v Silliane najmä bicykluje a chodí na túry, v zime lyžuje. Práve hory sú to, čo robí túto oblasť výnimočnou.

V sedle bicykla

Od jari do neskorej jesene môžete využiť cyklistickú cestu okolo rieky Drávy – Drauradweg, ktorá je dlhá 366 kilometrov a končí až v slovinskom Maribore.

K najpopulárnejším úsekom patrí ten zo Sillianu do Lienzu. Ide o nenáročný 35-kilometrový úsek po asfalte, ktorý sa po celej ceste mierne zvažuje, takže je obľúbený najmä medzi rekreačnými cyklistami. Národný park Vysoké Taury praje aj cyklistom. 9 obrázkov vo fotogalérii Národný park Vysoké Taury praje aj cyklistom.

Počas víkendu a prázdnin je tu prevádzka veľmi hustá, lebo sem prichádza aj veľa talianskych rodín a treba byť opatrný. Ak si chcete túto cestu naozaj užiť, teraz po hlavnej sezóne je na to ideálny čas.

Tlačiť Diskusia