Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mesiac nenakupovali v supermarkete a ušetrili 200 €! Mladí manželia odkazujú: TAKTO to dokážete aj vy!

02.03.2019 KaD

Ušetrili dvesto eur a urobili niečo pre životné prostredie a prírodu. Zaľúbení manželia Sophie a Paul Collinsovci z Cambridgea sa rozhodli vyskúšať či sa dá prežiť bez nakupovania potravín v supermarketoch.

Ušetrili dvesto eur a urobili niečo pre životné prostredie a prírodu. 4 obrázky vo fotogalérii Ušetrili dvesto eur a urobili niečo pre životné prostredie a prírodu.

Viete, koľko ton jedla sa na svete ročne vyhodí do kontajnerov? Sú to priam neuveriteľné čísla.

V Európskej únii sa potravinový odpad vyšplhal na 22 miliónov ton ročne, najviac vo Veľkej Británii (takže keď vystúpi z únie, trochu si polepšíme, ale nie je to vonkoncom dôvod na radosť).

Najčastejšie vyhadzujeme zeleninu, ovocie a výrobky z obilnín, teda chlieb, pečivo, zákusky. Podľa odborníkov sa až v osemdesiatich percentách prípadov jedlo vyhadzuje celkom zbytočne. Pri dobrej vôli by sa tomu dalo predísť.

Možno preto sa dvaja mladí ľudia, foodblogeri, zamysleli a rozhodli uskutočniť spomínaný experiment. Chcú nás ním upozorniť na to, že plytváme, ničíme prírodu a zbytočne míňame veľa peňazí, ktoré by sme mohli využiť lepšie. Blogujúci manželia začali zháňať jedlo, ktoré bolo dostupné bez toho, aby ho museli niekde kúpiť. 4 obrázky vo fotogalérii Blogujúci manželia začali zháňať jedlo, ktoré bolo dostupné bez toho, aby ho museli niekde kúpiť.

Tlačiť Diskusia (2)