Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chcete byť krásne, štíhle a najmä zdravé? 6 SUPER potravín, ktoré by ste mali jesť každý deň

03.12.2018 pm

Neustále sme bombardované rôznymi informáciami o superpotravinách a zaručených diétach, vďaka ktorým budeme krásne, štíhle a zdravé. Kde je pravda?

Neustále sme bombardované rôznymi informáciami o superpotravinách a zaručených diétach, vďaka ktorým budeme krásne, štíhle a zdravé. 21 obrázkov vo fotogalérii Neustále sme bombardované rôznymi informáciami o superpotravinách a zaručených diétach, vďaka ktorým budeme krásne, štíhle a zdravé.

My vám prezradíme, čo by na vašom tanieri rozhodne nemalo chýbať a prečo.

 

Ovocie a zelenina

Jedzte kapustovú zeleninu ako karfiol, brokolicu, ružičkový kel a kapustu.

Ovocie a zelenina by mali tvoriť základ našej stravy. 21 obrázkov vo fotogalérii Ovocie a zelenina by mali tvoriť základ našej stravy.

Kapustová zelenina obsahuje glukorafanín, ktorý pomáha telu pri detoxikácii. Štúdie dokonca preukázali, že denná dávka 1,5 hrnčeka tejto zeleniny dokáže zredukovať riziko vzniku rakoviny prsníka až o 25 percent. Zelenina poskytne pre vaše zdravie mnoho benefitov, avšak často je jednoduchšie zahryznúť si do ovocia. Podla možnosti si kupujte organické ovocie, ktoré stačí len opláchnuť alebo utrieť. Ovocie nešúpte, inak stratíte množstvo cenných výživných látok, ktoré sa nachádzajú v blízkosti šupky.

Podľa možnosti si kupujte organické ovocie, ktoré stačí len opláchnuť alebo utrieť. 21 obrázkov vo fotogalérii Podľa možnosti si kupujte organické ovocie, ktoré stačí len opláchnuť alebo utrieť.

Brokolica 21 obrázkov vo fotogalérii Brokolica

Kel hlávkový 21 obrázkov vo fotogalérii Kel hlávkový

Tlačiť Diskusia