Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dostala angínu a lekár jej predpísal obyčajný penicilín: Len čo ho začala užívať, nastalo peklo

19.01.2019 KaD

Prežila doslova peklo, dnes pomáha ostatným. Mladá žena z francúzskeho Avignonu pracovala ako osobná asistentka, kým sa jej nestalo niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne.

Táto šokujúca skúsenosť ma naučila, že nikdy nevieme, čo sa nám môže v živote stať. 4 obrázky vo fotogalérii Táto šokujúca skúsenosť ma naučila, že nikdy nevieme, čo sa nám môže v živote stať.

Camille v septembri 2017 dostala angínu, lekár jej predpísal penicilín. Netrvalo dlho a začali ju silno svrbieť oči, na chrbte sa jej zjavili červené škvrny. Zdravotný stav sa Camille zhoršoval a rodičia sa o ňu začali vážne obávať. Zaviezli ju do najbližšej nemocnice.

Lekári ju vyšetrili a zistili, že jej stav je naozaj vážny a oni na liečbu nemajú dostatočné vybavenie. Preto mladú ženu okamžite previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti do nemocnice v Marseille s oddelením na liečbu popálenín a vážnych stavov.

Hrozivá diagnóza

Lekári v Marseille mali v otázke diagnózy hneď jasno – toxická epidermálna nekrolýza (TEN), známa aj ako Lyellov syndróm. Toxická epidermálna nekrolýza je život ohrozujúci stav kože, ochorenie, ktoré vo väčšine prípadov vyvoláva alergická reakcia na lieky, ako sú antibiotiká, sulfonamidy či analgetiká.

Camille mala telo pokryté vredmi a 90 percent kože bolo spálených. Celú ju ofačovali obväzmi vrátane tváre. „Moju chorobu vyvolal penicilín. Nevedela som, že mám naň alergiu, užívala som ho v detstve a vtedy sa mi nič nestalo. Keď ma prevážali do Marseille, nikto z nás nevedel, že je to také vážne a ani sme netušili, že taká choroba vôbec existuje.“ Camille mala telo pokryté vredmi a 90 percent kože bolo spálených. 4 obrázky vo fotogalérii Camille mala telo pokryté vredmi a 90 percent kože bolo spálených.

Tlačiť Diskusia