Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Urobte si zásobu orechov na pečenie koláčikov: Takto vydržia čerstvé celé mesiace a nezatuchnú

14.12.2018 Ivana Sladkovská

Nič nie je lepšie, ako mať poruke zásobu domácich orechov na pečenie. Takto vám určite nezatuchnú.

Orechy obsahujú tuk, a do dokonca ten zdravý. 14 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Orechy obsahujú tuk, a do dokonca ten zdravý.

Vlašské orechy sú neodmysliteľnou súčasťou nielen vianočných koláčov. Celý rok z nich môžeme piecť záviny, zákusky a torty.

Orechová torta s gaštanovým krémom 14 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: DUŠAN KŘÍSTEK Orechová torta s gaštanovým krémom

 

To sa však dá len vtedy, ak si orechy dobre uskladníme. Horká a zatuchnutá pachuť orechov pokazí aj ten najlepší koláčik.

Zásobte sa tými správnymi vitamínmi. 14 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Zásobte sa tými správnymi vitamínmi.

 

Orechy obsahujú tuk, a do dokonca ten zdravý. Tuk z orechov prospieva celému organizmu. Tieto tuky sú síce zdravé, ale majú jednu nepríjemnú vlastnosť. Na vzduchu oxidujú a tak orechy strácajú lahodnú chuť. Je pritom jedno, či hovoríme o vlašských, alebo lieskových orieškoch. Ich chuť a zdravé vlastnosti chceme zachovať čo najdlhšie.

Ako teda uskladniť orechy? Ak máte doma vákuovačku so zváraním, máte napoly vyhraté. Ak ju ešte nemáte, skúste poprosiť Ježiška. Keď orechom odstavíme prívod vzduchu, nebudú oxidovať.

Ideálne je kupovať med od včelára. 14 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ideálne je kupovať med od včelára.

Či už prístroj na vákuové obaly máte alebo nie, zabaľte orechy čo najtesnejšie do plastového vrecka a dajte do mrazničky. Keď ich vytiahnete, budú úplne ako čerstvé.

Košíčky s vlašskými orechmi v karameli. 14 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Alžbeta Trubačová Košíčky s vlašskými orechmi v karameli.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media