Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako často máte s partnerom sex? Táto intímna záležitosť naznačí, či vám dá chlap čoskoro košom

05.01.2019 Casprezeny.sk

Vzťah je ako melón. Dovnútra nikto nevidí, ale rovnako, ako pri melóne, stačí poklepať, aby ste zistili, ako na tom je.

Týmto typom párov vzťah dlho nevydrží... Týmto typom párov vzťah dlho nevydrží...

Vytipovali sme pre vás problémy, ktoré vo vzťahu zvyčajne časom vyvolajú problémy oveľa hlbšie. Ako je na tom ten váš vzťah?

Existujú štatisticky a vedecky podložené signály, ktoré vám naznačia, že je váš vzťah alebo vzťah vašich priateľov v ohrození.

1. Nudíte sa spolu

Ak nemáte spoločné koníčky a záujmy, je dosť pravdepodobné, že sa časom začnete nudiť. Podľa magazínu Psychological Science sú páry, ktoré spája nadšenie pre spoločnú vec, šťastnejšie. A dokonca sú šťastnejšie aj také páry, kde má každý svojho koníčka, a dokážu sa v ňom vzájomne podporiť.

2. Veľa sa hádate, hoci na začiatku vzťahu ste sa nikdy nehádali

Ak sú u vás hádky na dennom poriadku, zamyslite sa, či ste sa začali hádať v prvých dvoch rokoch vzťahu. Ak sa hádate v podstate od začiatku, máte podľa nedávnej floridskej štúdie šancu nezhody priebežne vyriešiť k obojstrannej spokojnosti.

3. Závidíte si

Závisť by ste možno v partnerskom vzťahu nečakali, ale napriek tomu sa často skrýva za nedostatkom prejavov uznania úspechov partnera. Ak je vám teda jedno, že tím vášho drahého rozsekal futbalistov z vedľajšej obce, mali by ste sa nad sebou zamyslieť. Logicky asi manželovi nezávidíte futbal ako taký, ale možno čas, ktorý má pre seba či uznanie ostatných. Podľa štúdie uverejnenej v prestížnom The Journal of Personality and Social Psychology totiž majú vzťahy, v ktorých si partneri preukazujú uznanie a sú na svoje úspechy navzájom hrdí, dlhšiu životnosť.

4. Milujete sa sporadicky

Štatistiky jasne ukazujú, že páry, ktoré majú sex aspoň jedenkrát týždenne, sú šťastnejšie, spokojnejšie a harmonickejšie, než tie, ktoré sa milujú len raz za mesiac.

5. Obklopujete sa rozvedenými či nešťastnými ľuďmi

Páry s rozvedenými priateľmi alebo priateľmi žijúcimi v nešťastnom manželstve majú podľa výskumu Brownovej univerzity o 75 % vyššiu pravdepodobnosť, že sa rozvedú tiež. Vnímajú totiž rozvod ako čosi spoločensky prijateľné.

6. Ste príliš krásny pár

Čím to je, že tie najkrajšie dievčatá skončia zvyčajne s pupkatými týpkami? Budete sa diviť, ale nemôže za to výška ich účtu, ako sa zvyčajne traduje. Podľa jednej štúdie sa krásne ženy cítia s menej atraktívnymi mužmi lepšie. Nemusia vedľa nich s nikým súperiť o pozornosť.

Tlačiť Diskusia