Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jankin muž nešťastne spadol a utrpel ťažký úraz hlavy: Pre všetky Slovenky má 1 dôležitý odkaz

29.12.2018 Janka Rebeka Štefková

Manželka, ktorá zvláda manželov úraz hlavy, odkazuje: "Vážte si to, čo máte."

Na Vianoce si neprajem už nič, len aby sme boli všetci zdraví. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív rodín Na Vianoce si neprajem už nič, len aby sme boli všetci zdraví."

Štedrý deň s brokolicou a kelom

Napriek ťažkej situácii sa na Vianoce teší. „Užívam si s mojou rodinou krásne chvíle. Sofia mi pomáha s varením aj pečením. Kedysi s nami kuchtil aj manžel...“ spomína smutne.

Na Štedrý deň vyvára Jana klasické jedlá – zbožňujú kapustnicu s hubami, zemiakový šalát, ryby a nechýbajú ani rezne. Z týchto dobrôt však nič neochutná dcéra Sofia. Dievčatko totiž trpí vzácnou metabolickou poruchou – fenylketonúriou – a musí dodržiavať celoživotne špeciálnu diétu. „Už som si zvykla, že na Vianoce budem jesť len brokolicu, ružičkový kel, huby a moje špeciálne cestoviny a chlieb,“ smeje sa malá šibalka, ktorá si pod stromček praje zlaté náušnice.

Mamina dodáva, „budeme pozerať vianočné rozprávky a filmy, poteším sa, keď k nám príde moja mamka. Na Vianoce si obzvlášť uvedomujem, ako sa náš život zmenil, ale manželovi som prisahala pred Bohom, že budeme spolu v dobrom aj v zlom a ja sa Božích prikázaní držím. Viera v Boha mi totiž veľmi pomáha. Odkazujem všetkým – vážte si, čo máte, lebo nikdy neviete, kedy o to môžete prísť. Na Vianoce si neprajem už nič, len to, aby sme všetci boli zdraví.“


‹ 123 ›
Tlačiť Diskusia
Focus Media