Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď bola tehotná, netušila, že jej dieťa sa nevyvíja správne: Lekári mi nechceli povedať pravdu

22.12.2018 Janka Rebeka Štefková

Mama Simonka, ktorý sa narodil bez dlaní a chodidiel, odkazuje: "Neverte na negatívne prognózy."

Lekári tvrdili, že Simon nebude nikdy chodiť. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív rodín Lekári tvrdili, že Simon nebude nikdy chodiť.

Martina Frajtková (39) z Ruskej Novej Vsi

Simonko Frajtko (13) sa narodil s nevyvinutými dlaňami a chodidlami. Napriek tomu je šikovný doma, v škole a dokonca aj v športe. Je vynikajúcim brankárom v miestnom futbalovom družstve. Simon je veľmi ctižiadostivý a za svoji rovesníkmi nezaostáva v ničom. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív rodín Simon je veľmi ctižiadostivý a za svoji rovesníkmi nezaostáva v ničom.

Nezaostáva v ničom

„Keď som synčeka čakala, nemala som nijaké problémy, nič nenasvedčovalo tomu, že sa nevyvíja správne. Lenže ja si myslím, že lekári to vedeli a nechceli mi to povedať,“ myslí si mama Martina. „Keď som synčeka prvýkrát uvidela, prišlo mi trochu ľúto a aj som si poplakala. Lekári sa s nami vôbec nebavili, nechceli nám poradiť vhodné protézy. Jedna lekárka na mňa dokonca kričala, že čo chcem, že syn aj tak nikdy nebude chodiť,“ spomína na kruté slová pani Martina a dodáva, „ale Simon nám robil od detstva veľkú radosť.

Tlačiť Diskusia
Focus Media