Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aj odtiaľto sú kapry na váš stôl! Boli sme pri ich výlove v českej Třeboni: Oplatí sa zažiť

25.12.2018 Pavol Urbánek

Navštívte s nami tri miesta spojené so sviatkami. V Třeboni dostanete hlavný chod štedrovečerného menu, v Dvore Králové získate ozdoby na stromček a v Kukse obdivujete unikátny betlehem.

Rybolov tu má dlhú tradíciu a zhruba 500 ton rýb putuje aj na naše štedrovečerné stoly. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Pavol Urbánek Rybolov tu má dlhú tradíciu a zhruba 500 ton rýb putuje aj na naše štedrovečerné stoly.

Kapor z Třebone

Juhočeská Třeboň je významným historickým a kúpeľným mestom. Najviac ju však preslávili rybníky plné rýb. Každoročný výlov je veľkou spoločenskou udalosťou. Rybnikárstvo začalo prosperovať vďaka vyhláseniu pápeža, že mäso z rýb sa môže jesť aj cez pôst a cirkevné sviatky. A tak sa kapor dostal na vianočný stôl.

Prvé rybníky založili už v 2. polovici 14. storočia. Zlatá éra prišla v 16. storočí, keď sa vybudovala Zlatá stoka a najznámejšie rybníky, ale predovšetkým najväčší rybník v Čechách – Rožmberk. O rybnikárstve sa dozviete aj v Dome Štepánka Netolického v centre Třebone.

Výlov rybníkov je drina

Výlov rybníkov je ťažkou prácou, na ktorú sa počas jesene chodia pozerať masy ľudí. Tony rýb, ktoré vylovia, sa v kontajneroch prevezú do sádky, kde sa už do Vianoc nekŕmia, aby vytrávili, vyčistili sa a boli pripravené na transport k zákazníkom. Nájdete ich na štedrovečerných stoloch v Nemecku, Rakúsku, Poľsku a Taliansku a zhruba 500 ton aj na Slovensku. Na Masarykovom námestí nájdete aj múzeum o rybnikárstve. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Pavol Urbánek Na Masarykovom námestí nájdete aj múzeum o rybnikárstve.

Tlačiť Diskusia
Focus Media