Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOTO vás dojme! Matka splnila svojmu chorému dievčatku veľký sen: Neuveríte, čo urobila

13.04.2019 iva

Neskutočne kreatívna slobodná mama Helen Sadler (40) z Anglicka postavila za málo peňazí neuveriteľnú zimnú krajinu pre svoju dcérku Erin (5), ktorá je vážne chorá.

Erin túžila ísť na výlet do fínska, ale jej zdravotný stav jej to nedovoľuje, preto jej ho mama priniesla domov. 4 obrázky vo fotogalérii Erin túžila ísť na výlet do fínska, ale jej zdravotný stav jej to nedovoľuje, preto jej ho mama priniesla domov.

Rozprávkovú krajinku dokázala Helen vytvoriť z použitých lekárskych balíčkov a krabíc od striekačiek, a to za 20 hodín a menej ako 150 libier.

Jej diagnóza je vážna

Jej dcérka trpí chronickým ochorením obličiek, pečene a tiež má choré srdiečko. Jej stav je život ohrozujúci, už nemôže cestovať a vidieť na vlastné oči Fínsko a rozprávkový kraj Laponsko. Preto, keď hospic, v ktorom je Erin, zorganizoval výlet do Laponska, dievčatko bolo veľmi smutné, že nemôže ísť tiež. A vtedy mame napadlo, že keď nemôžu vycestovať, prenesú si Laponsko domov. Helen si vyhradila izbu a pustila sa do práce, až vzniklo u nich doma ľadové kráľovstvo.

Táto nádher skoro nič nestála, je vyrobená z odpadu. 4 obrázky vo fotogalérii Táto nádher skoro nič nestála, je vyrobená z odpadu.

Rozprávková krajina

Jaskyňa ľadového medveďa a zmrznuté jazero sú napríklad vyrobené z odpadového papiera, lepenky a lesku. „Najviac pyšná som na snehovú kráľovnú v starom kabáte mojej matky, ktorá sedí na drevených saniach. Tie zase vyrobil Erinin starý otec Philip. Práve on mi pomáhal najviac splniť sen mojej dcéry,“ vysvetľuje mamička, s ktorou starý otec býva.

Vodí tam sestričky

„Keď to Erin uvidela, bola taká nadšená a povedala mi ,super mama‘ a tľapli sme si ako po dobre odvedenej práci,“ teší sa Helen. „Miluje to a vodí sem všetky návštevy, zvlášť komunitné zdravotné sestry.“ Helen tvrdí, že jej dcéra má úžasný temperament a zmysel pre humor a hoci väčšinu života strávila v nemocnici, nestráca ho. Jaskyňa ľadového medveďa a zmrznuté jazero sú napríklad vyrobené z odpadového papiera, lepenky a lesku. 4 obrázky vo fotogalérii Jaskyňa ľadového medveďa a zmrznuté jazero sú napríklad vyrobené z odpadového papiera, lepenky a lesku.

Operácia srdca nie je možná

Erin má tiež hypertrofiu ľavej komory srdca, kde je zhrubnutá stena a bráni správnej cirkulácii krvného obehu, preto potrebuje operáciu. Ale z dôvodu ostatných zdravotných problémov dievčatka je operácia príliš riskantná. Helen tvrdí, že „kde je život, tam je nádej. Preto bojujeme ďalej aj bez operácie.“  Helen tvrdí, že 4 obrázky vo fotogalérii Helen tvrdí, že "kde je život, tam je nádej. Preto bojujeme ďalej aj bez operácie."

Tlačiť