Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo robiť, keď to na oslave preženiete? Skôr než si ľahnete, spravte TOTO a opica nehrozí

31.12.2018 Katarína Dobrovodská

Poznáte to... Ležíte v posteli, v hlave vám duní ako po boji a žalúdok je ako na vode... Jediná myšlienka, ktorej ste schopné: prečo som včera nepila radšej len víno?

Prišli ste domov spoločensky unavená? S našimi tipmi to zvládnete ľahšie. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Prišli ste domov spoločensky unavená? S našimi tipmi to zvládnete ľahšie.

Najjednoduchší spôsob, ako sa vyhnúť zdravotným ťažkostiam po párty a oslavách, je piť s mierou. Namiesto tvrdého alkoholu či zradných kokteilov pite radšej menej koncentrované alkoholické nápoje ako ľahké víno či pivo.

Nikdy nie na lačný žalúdok

V žiadnom prípade si nepripíjajte na lačný žalúdok a nepite na ex. Keď už konzumujete alkohol, treba piť aj veľa nealka – najlepšie sú čisté nesladené minerálky alebo pramenité vody.

Najmenej hodinu pred začiatkom oslavy sa dobre najedzte. Výborné sú sýtejšie jedlá s dlhým časom trávenia. Plný žalúdok totiž spomaľuje vstrebávanie alkoholu do krvi. Takže pečená krkovička so zemiakmi alebo cigánska pečienka sú úplne namieste. Ani počas noci si nezabúdajte občas niečo zahryznúť.

Najmenej hodinu pred začiatkom oslavy sa dobre najedzte. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Najmenej hodinu pred začiatkom oslavy sa dobre najedzte.

Tlačiť Diskusia
Focus Media