Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Parádne zjazdovky, padajúce hviezdy, TOP výhľady: 2 tipy, kde si úžasne oddýchnete, vyrazte hneď teraz!

05.01.2019 jan

Máme pre vás tipy, kde si oddýchnete priamo uprostred majestátnych alpských trojtisícoviek a dobre zalyžujete na poloprázdnych zjazdovkách.

Na úpätí hôr tesne pod pásmom lesa leží supermoderný Gradonna Mountain Resort Chalets a Hotel. 5 obrázkov vo fotogalérii Na úpätí hôr tesne pod pásmom lesa leží supermoderný Gradonna Mountain Resort Chalets a Hotel.

Silian Hochpustertal

Aj keď bola zima na sneh zatiaľ dosť chudobná, moderné lyžiarske horské strediská majú tento problém vyriešený. Stačí, aby teploty klesli pod – 2 stupne a delá môžu začať sypať umelý sneh. Zjazdovky kvalitne pokryté umelým snehom v dobrej kvalite sme objavili v lyžiarskej oblasti Silian Hochpustertal. Stredisko strednej veľkosti je zatiaľ Slovákmi menej vyhľadávané pre svoju vzdialenosť, leží totiž zhruba 680 kilometrov od našich hraníc v regióne Osttirol, Východné Tirolsko.

Prázdne zjazdovky, padajúce hviezdy aj prekrásne výhľady. 5 obrázkov vo fotogalérii Prázdne zjazdovky, padajúce hviezdy aj prekrásne výhľady.

Tých 6 – 7 hodín autom sa však rozhodne oplatí potiahnuť, najmä ak si naplánujete zimnú dovolenku na viac dní. V Siliane nájdete 55 kilometrov zjazdoviek vhodných pre všetky úrovne, nevynímajúc park pre snoubordistov s U-rampou a vyznačené trasy pre vyznávačov freeride – jazdy v hlbokom snehu. Východné Tirolsko je však známe aj ako raj pre bežkárov, ponúka 350 kilometrov upravených trás, medzi najobľúbenejšie patrí napríklad vytrvalecká trasa Internationale, ktorá je dlhá až 45 kilometrov.

Ale Silian očarí svojich návštevníkov aj inými benefitmi. Pretože leží na rakúsko-talianskej hranici, túto kombináciu južanského temperamentu a tirolskej pohostinnosti si budete vyslovene užívať: či už kvôli gastronómii, záruke slnečného počasia alebo špičkovým službám. V budúcnosti by sa malo prepojenie týchto dvoch krajín ešte posilniť, plánuje sa totiž prepojenie lanovkami s talianskym strediskom Monte Elme.

Tlačiť Diskusia