Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Módni návrhári radia, ako si vybrať plesové šaty: Na tieto dôležité veci pozor, inak pohoríte

11.01.2019 Milly Sekulová

Vybrať si vhodné plesové šaty dá zabrať. Pri výbere musíte sledovať trendy a navyše etiketu. Sezóna bálov štartuje dobročinným Plesom v opere, kde sa o róby dám starajú módni návrhári. Tí exkluzívne poradili aj vám!

Marcel Holubec je typ dizajnéra, ktorý nie je ovplyvnený trendmi. 11 obrázkov vo fotogalérii Marcel Holubec je typ dizajnéra, ktorý nie je ovplyvnený trendmi.

Pozor na výstrih a dĺžku

Návrhár Marcel Holubec

Istou formou inšpirácie môžu byť trendy na jeseň/zimu a haute couture prehliadky – z toho sa dá vychádzať. Som však ten typ dizajnéra, ktorý nie je ovplyvnený trendmi. Skôr mi ide o samotnú dámu, ktorá bude nositeľkou mojich šiat. Prispôsobujem sa jej, v čom sa cíti dobre, aká farba jej svedčí. Je to o klientke, ktorá ma osloví, nemôžem jej nútiť niečo, čo sa jej vôbec nehodí, aj keby to bol trend.

Pre mňa je napríklad striktná dĺžka šiat. Ideálne po zem, aby sa látka jemne dotýkala zeme. To si všímam. Keď šaty odhaľujú topánky dámy, už to pre mňa nie je v poriadku. Dámy to tiež niekedy neodhadnú s výstrihmi, najmä ženy s istým vekom by to mali ustriehnuť. Je potrebné nájsť tú správnu mieru. Samozrejme je to aj o celkovom vzhľade, o vlasoch, mejkape a doplnkoch, aby to ako celok dávalo zmysel. Tento rok obliekol aj moderátorku Plesu v opere Luciu Hurajovú. 11 obrázkov vo fotogalérii Tento rok obliekol aj moderátorku Plesu v opere Luciu Hurajovú.

Zaujímavosť:

Marcel zvykne robiť od 5 do 10 návrhov pre každú klientku. Raz v živote sa mu stalo, že spravil veľkú plesovú róbu za týždeň, čo bol jeho absolútny extrém. Zvyčajne proces trvá od dvoch do troch mesiacov, niekedy aj viac. Tento rok sa návrhár postaral aj o róbu moderátorky Plesu v opere Lucie Hurajovej.

Tlačiť Diskusia