Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Módni návrhári radia, ako si vybrať plesové šaty: Na tieto dôležité veci pozor, inak pohoríte

11.01.2019 Milly Sekulová

Vybrať si vhodné plesové šaty dá zabrať. Pri výbere musíte sledovať trendy a navyše etiketu. Sezóna bálov štartuje dobročinným Plesom v opere, kde sa o róby dám starajú módni návrhári. Tí exkluzívne poradili aj vám!

Marcel Holubec je typ dizajnéra, ktorý nie je ovplyvnený trendmi. 11 obrázkov vo fotogalérii Marcel Holubec je typ dizajnéra, ktorý nie je ovplyvnený trendmi.

Víťazí romantika

Módna stylistka Zuzana Kanisová

Plesová sezóna je často inšpirovaná róbami z červených kobercov, ako aj haute couture. Medzi preferované farby štandardne patria biela, čierna, červená, telová, smaragdová a metalické farby – strieborná a zlatá. Čo sa týka materiálov, v móde je hodváb, brokát, flitre, zamat, satén, taft či čipka. To isté platí o štýle šiat. Nosia sa večerné šaty v romantickom štýle, ale aj strohý minimalizmus. Záleží na nositeľke, čo je jej najbližšie. Čo by si žena na ples určite obliecť nemala – „white tie“ alebo „black tie“. Dáma by mala zvoliť dlhú večernú róbu. Určite nie krátke kokteilové šaty. Šaty by mali mať istú eleganciu a úroveň.

Zaujímavosť:

Vyštudovala právo, no nikdy sa mu v praxi nevenovala. V oblasti módy začala pracovať už ako 17-ročná. Pracovala ako stylistka pre magazíny Harper‘s Bazaar, Cosmopolitan a Esquire. Zuzana Kanisová pracovala ako stylistka pre magazíny Harper ´s Bazaar, Cosmopolitan a Esquire. 11 obrázkov vo fotogalérii Zuzana Kanisová pracovala ako stylistka pre magazíny Harper ´s Bazaar, Cosmopolitan a Esquire.

Tlačiť Diskusia