Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOP figúra vďaka horoskopu: Jedzte jedlá vhodné pre vaše znamenie a kilá začnú veselo miznúť

12.01.2019 Casprezeny.sk

Skúšali ste už chudnúť podľa svojho znamenia horoskopu? Oplatí sa!

Pre každé znamenie horoskopu platí niečo iné. Pre každé znamenie horoskopu platí niečo iné.

Horoskop má na chudnutie veľký vplyv! Čo platí pre vaše znamenie?

1. Baran (21.3. - 19.4.)

Ľudia narodení v znamení Barana sú netrpezliví, a to platí aj pre diéty. Rýchlo stratíte záujem, ak vám všetko nevychádza podľa predstáv. Pri jedle je dôležité, aby ste jedli pomaly a každé sústo poriadne požuli.

Alfou a omegou je pre Barana šport. Od prírody ste aktívni, súťaživí a plní energie. Ste skôr individualisti ako tímoví hráči a sústreďujete sa na výsledky, preto vás bude baviť kardio tréning. Na bežeckom páse alebo na hodine spinningu môžete trhať svoje vlastné rekordy bez obmedzenia. Vnútornej agresivity sa účinne zbavíte na lekciách kickboxu.

Vhodným jedlom je pre vás veľa zeleniny - napr. špenát, zeler, hlávkový šalát, uhorka, fazuľa. Z mäsa hydina a ryby, odporúčanou prílohou sú zemiaky.

2. Býk (20.4. - 20.5.)

Býci sú z hľadiska nadváhy najohrozenejším znamením. Typické sú pre nich pohoda, vyrovnanosť, pokoj a hlavne zmyselnosť. Najviditeľnejšie sa to prejavuje v obľube dobrého jedla a pitia, pohodlia a vychutnávania si života všeobecne, ktorý veľakrát nadovšetko zbožňujú. To sa, samozrejme, musí prejaviť aj na ich postave.

Býci sú v mladosti často krásni, s pribúdajúcim vekom si však povolia viac a viac a dôsledkom toho je zvyčajne pribúdajúca nadváha.

Vhodnými jedlami sú také, ktoré nemajú nadbytok tukov, cukrov, ale dá sa z nich zjesť väčšie množstvo. Samozrejme, povolené sú zelenina a ovocie, hydina, ryža, strukoviny, ovos a jedlá makrobiotického charakteru.

3. Blíženci (21.5. - 20.6.)

Blíženci zvyčajne problémy s nadváhou nemajú. Sú ovládaní protikladmi. Typický je pre nich neustály pohyb, či už myšlienkový alebo skutočný. Rýchlo myslia, rýchlo sa rozhodujú, rýchlo sa pohybujú.

Nemajú na nič čas, sú nedochvíľni, do všetkého sa púšťajú s nadšením, ale málokedy niečo dokončia. Charakterizuje ich tak istá povrchnosť. Je pre nich takmer nemožné držať nejaký čas diétu, dodržať cvičebný režim, či byť chvíľu v pokoji.

Blížencov baví všetko, avšak pri ničom dlhšie nevydržia. Neznášajú rutinu, dráždi ich poriadok. Možno aj vďaka tomu im sklony k obezite nehrozia.

Vhodnými jedlami sú všetky ľahko stráviteľné jedlá, ktoré nezaťažujú organizmus. Jedálny lístok musí byť pestrý a pokiaľ je to možné, jedlá by sa v ňom nemali často opakovať. To by im spôsobilo stres.

4. Rak (21.6. - 22.7.)

Raky veľmi trpia náladovosťou, precitlivenosťou a sklonom k obavám. Často bývajú melancholickí, so sklonmi k plačlivosti, výčitkám a emocionálnemu zahlcovaniu ostatných svojimi problémami. Práve preto ľahko podliehajú záchvatom prejedania.

Väčšina ľudí je prekvapená, čo všetko je schopný zjesť aj veľmi štíhly Rak. Je to dané osobnostnou precitlivenosťou, kedy práve títo ľudia v strese a smútku hľadajú útechu v jedle.

Ak sú citovo zranení, čo sa stáva často, sťahujú sa do svojej ulity. Hlavná je pre nich neha a fyzický kontakt. Rak bytostne potrebuje lásku a dotyky. Emócie a ich prežívanie sú pre Rakov nutnou potravou a citová nevyváženosť u nich vedie k nervovým a najmä žalúdočným problémom.

Stres a nervozita sa u nich prejavuje práve v oblasti žalúdka. Táto disharmónia často spôsobuje chudosť, ale aj sklon k záchvatovému prejedaniu, čo potom môže viesť k nadváhe.

Vhodným jedlom je pre nich chudé mäso, ryby, kuracie mäso, zelenina, ovocie, ryža, skrátka ľahká a žalúdok nezaťažujúca strava.

5. Lev (23.7. - 22.8.)

Levy sklony k priberaniu nemajú, ak sa cítia naplnení a sú spokojní s tvorivou činnosťou, ak majú zaujímavú prácu a sú ponorení do starostlivosti o deti alebo ak sú zamilovaní. Sú hrdí, trochu márniví a potrpia si na obdiv okolia, preto ich baví na svojej postave pracovať.

Ale životom nespokojná Levica môže začať hľadať liek na šťastie v jedle. Je vyberavá a potrebujete si ujasniť, ktorá potravina je pre ňu najchutnejšia. S výberom diéty spravidla problém nemá. Ideálna je diéta založená na žltých alebo oranžových plodoch.

Zlepšenie postavy potom na seba nenechá dlho čakať. Ako ohnivé znamenie budete musieť rovnako ako Barani trochu obmedziť raňajky, ale nevynechať ich úplne. Najviac jedla smiete zjesť do 14. hodiny.

Vhodné sú pre vás všetky jednoduché jedlá s prevahou ovocia a zeleniny. Uprednostnite hydinu bez kože, ryby, hovädzie mäso, celozrnné pečivo a cestoviny.

6. Panna (23.8. - 22.9.)

Toto praktické, kritické a na detaily zamerané znamenie zvyčajne veľa problémov s nadváhou nemá.

Všetok nepokoj, obavy a prudké zmeny psychiky sa ale odrážajú na vašom zdraví a môžu teda negatívne pôsobiť aj na stravovanie a priberanie. Je nevyhnutné, aby ste v čase jedla mali dobrú náladu, inak sa strava zmení na jed.

Budete musieť popracovať na svojom jedálničku. Dobrým stimulom pre boj s nadbytočnými kilami by mohla byť túžba páčiť sa sama sebe. Aby ste si udržali správnu váhu, mali by ste sa v priebehu celého dňa stravovať rovnomerne.

Vhodné sú pre vás pestré jedlá s prevahou zeleniny, vlákniny a črevá čistiacich látok. Vhodné sú diétne mäsá, obilné klíčky, ryža. Panny majú rady striedmosť a nevadí im, keď sa ich jedlá opakujú.

 

Nenašli ste svoje znamenie? 2. časť horoskopu si na www.casprezeny.sk môžete prečítať už zajtra!

Tlačiť Diskusia
Focus Media