Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bozkávali sme sa a išli sme na vec! Stačila jediná veta a bolo po rozkoši! Tým som to POKAZILA

09.02.2019 KaD

Neverili by ste, akí citliví bývajú muži v niektorých chúlostivých situáciách, najmä keď si vyzlečú nohavice...

Niektoré vety dokážu dokonale pokaziť zážitok zo sexu. 6 obrázkov vo fotogalérii Niektoré vety dokážu dokonale pokaziť zážitok zo sexu.

Vtedy stačí jediná veta a ich sila aj sebavedomie sú zrazu fuč. Nechtiac poviete niečo, čo vám nepripadá vôbec dôležité a z rozvášneného milenca sa za sekundu stane odkvitnutý kaktus.

„Veď som nič také nepovedala,“ začína svoje rozprávanie Vierka (34) z Malaciek. „Všetko vyzeralo nádejne. Po dvoch mesiacoch randenia som pozvala Mareka k sebe domov. Otvoril šampanské, pustila som hudbu a začali sme sa bozkávať. Po chvíli mi rozopol blúzku, potom sa snažil rozopnúť aj podprsenku. Nešlo mu to, háčiky sa zasekli a vtedy zo mňa vyhŕklo, aby nebláznil, že to ani Karči (môj bývalý) nevedel a že to radšej spravím sama,“ vysvetľuje situáciu sympatická predavačka, ktorá si svoj omyl uvedomila až vtedy, keď Marek zvädol a všetka jeho energia a snaha zmizla.

Odrazu sa zo zdivočeného milenca stal krotký baránok, zakríknutý a trochu aj nahnevaný. Napil sa šampanského a po chvíli sa ospravedlnil, že ho ROZBOLELA HLAVA.

Stačila jediná veta a bolo po rozkoši. 6 obrázkov vo fotogalérii Stačila jediná veta a bolo po rozkoši.

Hovoriť striebro?

Odborníci, koučovia, psychológovia a vzťahoví poradcovia tvrdia svorne – hovorte o sexe. Ibaže ako, keď nám to nikto nevysvetlil? Nikto nás neučil, ako máme komunikovať o milovaní, aby sme nikoho neurazili a dosiahli svoje. Škoda.

Milovanie je naozaj citlivá téma a muži a ženy ju vnímajú rôzne. Odborníci tvrdia, že na hovory o sexe môžeme ísť tromi spôsobmi. Môžeme používať slová zo slovníka z detských čias, napríklad šušuľka, pipík, mačička... Alebo siahneme do odborných výrazov z anatómie a medicíny.

Nuž, a do tretice sú tu „sprosté“ slová, ktoré zvyčajne nepoužívame ani v duchu, nieto ešte v rozhovore s partnerom. No ak sa budete chcieť s vaším najdrahším porozprávať o intímnych záležitostiach, zrejme využijete výrazy z každej spomenutej kategórie.

Ak chcete mať šťastný vzťah, dajte si pozor na jazyk. 6 obrázkov vo fotogalérii Ak chcete mať šťastný vzťah, dajte si pozor na jazyk.

Nechce sa vám do toho?

Len slovo sex je neutrálne. Nepatrí do žiadnej kategórie. Problém je, že ak sa budeme rozprávať ako malé deti, vyznie to ako rozhovor dvoch infantilných ľudí, ktorí sa zastavili vo vývoji na úrovni piatich rokov. Ak využijete len anatomicky presné výrazy, hovor sa stane chladným a asexuálnym. V treťom prípade si zvlášť my ženy môžeme pripadať ako nejaké krčmové radodajky či úchyláčky z internetu.

Keď k tomu všetkému ešte pridáte fakt, že sa o sexe nerozpráva ani doma a ani v škole, je jasné, prečo sa vám o sexe nechce rozprávať ani s partnerom. Ibaže nedostatok komunikácie v tejto oblasti vedie zákonite k nedorozumeniam, odcudzeniu a nakoniec sa vzťah môže dokonca aj rozpadnúť.

Ak to nechcete riskovať, mali by ste o sexe rozprávať. Spočiatku to bude možno divné, neobratné a rozpačité, ale časom sa to určite zlepší. Uvidíte. Chce to tréning. Čo teda v žiadnom prípade nehovoriť, aby ste neurobili viac škody ako osohu?

Nedostatok komunikácie v tejto oblasti vedie k nedorozumeniam. 6 obrázkov vo fotogalérii Nedostatok komunikácie v tejto oblasti vedie k nedorozumeniam.

Aj tieto vety sú tabu

♥ To si ma zobudil len pre toto?

♥ Dýchaj, prosím ťa, nosom!

♥ Pozor, zotrieš mi mejkap...

♥ Chcela by som bábätko!

♥ Hovorila som ti, že ten vibrátor nebude fungovať bez batérie.

♥ Keby si prestal fajčiť, dlhšie by si vydržal.

Isté vety sú pri sexe tabu. 6 obrázkov vo fotogalérii Isté vety sú pri sexe tabu.

♥ Hovorila som ti, že moja teta Mária zomrela na tejto posteli?

♥ Prečo sa tak potíš?

♥ Tak teraz už viem, prečo od teba odišla.

♥ Niečo tu smrdí, cítiš to?

♥ Kedy ťa zoznámim s mojimi rodičmi?

♥ Si skoro taký dobrý ako môj ex.

Nekritizujte ho a neporovnávajte s inými. 6 obrázkov vo fotogalérii Nekritizujte ho a neporovnávajte s inými.

Tlačiť Diskusia (1)