Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zázračná potravina zo špajze pomôže schudnúť, zlepší krvný tlak i pamäť: Jedzte ju každý deň!

05.02.2019 Lenka Molnárová

Táto potravina by nemala chýbať vo vašom jedálničku. Má pre vás množstvo benefitov, o ktorých ste doteraz možno ani netušili.

Toto ste o cesnaku nevedeli. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Toto ste o cesnaku nevedeli.

Každá zelenina je považovaná za zdravú, avšak táto potravina má pozitívnych benefitov viac než dosť. Reč je o cesnaku, ktorý každý z nás ochutnal aspoň raz v živote. Jeho účinky na imunitu pozná zrejme každý, avšak tu sa jeho škála benefitov zďaleka nekončí. Ak budete cesnak konzumovať pravidelne, toto všetko sa vo vašom živote zlepší.

Cesnak je všeliek. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Cesnak je všeliek.

Cesnak 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Cesnak


Stabilizuje sa váš krvný tlak

Krvný tlak bude v norme. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Krvný tlak bude v norme.

Ak trpíte vysokým krvným tlakom, cesnak je pre vás ideálna potravina. Rozširuje cievy, zmierňuje bolesti hlavy a znižuje riziká vzniku srdcových chorôb a infarktu. Doprajte si pokojne aj 4 strúčiky každý deň, avšak jeho zvýšený konzum radšej prediskutujte so svojím lekárom. Cesnak sa dá užívať aj vo forme výživových doplnkov.


Zlepší sa vám imunita

Zabudnite na neustály súboj s chorobami. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Zabudnite na neustály súboj s chorobami.

To, že cesnak nás dokáže chrániť pred mnohými vírusmi, vedeli už naše staré mamy. Jeho pravidelná konzumácia naozaj zvyšuje odolnosť nášho organizmu. Cesnak obsahuje množstvo vitamínov, olejov a aminokyselín. Konzumujte ho najlepšie čerstvý.


Budete atraktívnejší

Aj muži by mali konzumovať veľa cesnaku. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aj muži by mali konzumovať veľa cesnaku.

Cesnak robí mužov atraktívnejšími. Doteraz vždy platilo, že zápach cesnaku ľudí odrádza od akéhokoľvek bližšieho kontaktu. Viaceré štúdie však potvrdili, že tieto vyjadrenia nie sú pravdivé. Jedinou podmienkou je, že muži by si mali dopriať dva strúčiky cesnaku 12 hodín pred tým, ako sa budú snažiť osloviť svoju vyvolenú. Nie je úplne dokázané, ako je to možné, ale naozaj to funguje. 


Zlepší sa vám pamäť

Vaša pamäť sa zlepší. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Vaša pamäť sa zlepší.

Cesnak obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú nášmu mozgu správne fungovať aj s pribúdajúcimi rokmi. Nepotrebujete žiadne špeciálne výživové doplnky. Stačí vám jesť obyčajný cesnak. Táto zelenina navyše znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby. Konzumovať sa ho vyplatí už v mladom veku, ak chcete byť produktívnejší a chcete zlepšiť svoju pamäť.


Vaša vlasy a pleť budú v lepšom stave

Pleť bude v perfektnom stave. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: shutterstock Pleť bude v perfektnom stave.

Vďaka cesnaku budú vaše vlasy dlhšie a hustejšie. Počuli ste už o kozmetickom cesnakovom oleji? Je bez zápachu a dokáže hotové zázraky. Vie nás dokonca chrániť aj pred slnečným žiarením.


Zmiernia sa vaše bolesti zubov

Bolesti zubov vás už nebudú trápiť. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Bolesti zubov vás už nebudú trápiť.

Cesnak má aj skvelé antibakteriálne účinky. Zabíja mikróby a lieči zapálené ďasná. Ak budete jesť cesnak častejšie, je tu veľká šanca, že nebudete musieť tak často navštevovať svojho zubára. 


Podarí sa vám schudnúť

Chudnutie vám pôjde jednoduchšie. 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chudnutie vám pôjde jednoduchšie.

Ak si strážite svoju figúru, cesnak by rozhodne nemal chýbať vo vašom jedálničku. Dokáže totiž v tele vyvolať chemické reakcie, ktoré ničia tukové zásoby a nadbytočné kalórie vo vašom tele. Jeho častá konzumácia tak bráni nechcenému priberaniu.


Komu cesnak do stravy nepatrí?

Kto by nemal konzumovať cesnak? 39 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Kto by nemal konzumovať cesnak?  

Hoci doktori tvrdia, že zdravý človek môže zjesť 4 strúčiky cesnaku za deň a bude sa cítiť skvele, existujú prípady, kedy by ste to s touto potravinou nemali preháňať.

Ide najmä o ženy počas tehotenstva, dojčiace ženy a deti do 7 rokov. Cesnak by pre vás mal byť úplné tabu, ak vás čaká operácia, pretože jeho konzumáciou môžu byť steny ciev tenšie, a tak vám môže hroziť nebezpečenstvo krvácania. Táto pochutina je jedom pre viaceré zvieratá, najmä psy a mačky.

Tlačiť Diskusia
Focus Media