Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aj vy ešte stále veríte 1 častému mýtu o zdravom stravovaní? Pravda je úplne iná, budete v šoku

05.03.2019 Ivana Adamcová

Aj vy patríte medzi tie, čo veria, že za všetkými chorobami a problémami fyzického rázu môže práve prekyslenie organizmu? Možno vás presvedčíme, že naše telo nie je také bezmocné.

Aj vy patríte medzi tie, čo veria, že za všetkými chorobami a problémami fyzického rázu môže práve prekyslenie organizmu? 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aj vy patríte medzi tie, čo veria, že za všetkými chorobami a problémami fyzického rázu môže práve prekyslenie organizmu?

V stravovaní je vždy nejaká móda, ktorú ľudia húfne skúšajú a preferujú v dobrom úmysle zlepšiť si zdravie. Možno ste počuli aj o zásaditej diéte či stravovaní, pri ktorom si niektorí merajú pH moču, aby zistili, nakoľko splnili normy. Ale napriek tomu, že máme pocit, ako nám to pomáha, koncept zásaditého stravovania je mýtus. Vznikol na nepresnostiach v roku 1912, keď vedci nutričného výskumu vymysleli rovnicu na meranie prebytočnej kyslosti alebo zásaditosti potravín. Dnes sa živí hlavne rétorikou, pretože kyslosť sa stala hrozbou aj pre dažďové pralesy, moria a spája sa nám s niečím nebezpečným a odtrhnutým od prirodzeného života a prírody.

Čo je zásaditá strava?

Trochu teórie nikdy nezaškodí – pH je množstvo vodíkových iónov v roztoku. Čím ich je viac, tým kyslejší je roztok. Neutrál na stupnici od 0 po 14 je 7. Kyslý roztok je pod 7 a, naopak, nad 7 je zásaditý. Alkalické stravovanie vychádza z predpokladu, že nášmu telu vyhovuje zásaditý stav, pričom niektoré potraviny ho okysľujú, iné spôsobujú zásaditosť. Podľa zástancov alkalickej stravy telu prospievajú viac zásadité potraviny ako tie, ktoré telo okysľujú. Tým by sme sa mali vyhýbať. Ale skutočne je to tak?

V stravovaní je vždy nejaká móda, ktorú ľudia húfne skúšajú a preferujú v dobrom úmysle zlepšiť si zdravie. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock V stravovaní je vždy nejaká móda, ktorú ľudia húfne skúšajú a preferujú v dobrom úmysle zlepšiť si zdravie.

Ako je to s naším pH?

Telo je zázračný biologický stroj, ktorý v rôznych častiach tela udržiava množstvo odlišných hodnôt pH. Napríklad v žalúdku je veľmi kyslé prostredie, vďaka čomu vie rozložiť jedlo, ale aj pokožka je „kyslá“, vďaka čomu nás chráni pred baktériami a infekciami. Ale taká krv je už mierne zásaditá a jej hodnoty medzi 7,35 až 7,45 sú pre nás najzdravšie. A na tom vlastne budujú teoretici zásaditej stravy. Mýlia sa v tom, že potraviny dokážu zmeniť pH krvi. Pretože štúdie ukazujú, že to dokážu len v úplne minimálnej miere, ktorá je zanedbateľná. Taká úprava dýchania dokáže oveľa viac ako naša strava, čo sa týka pH krvi.

Tlačiť Diskusia
Focus Media