Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pribrali ste vy aj partner po tom, čo ste začali spolu žiť? Prekvapí vás, čo to o vás prezrádza

05.02.2019 iva

Väčšina z nás je fit na začiatku vzťahu a nemáme ani kilogram navyše, ale len čo sa usadíme, kilá idú zázračne nahor. Tu je 7 vedeckých dôvodov, prečo je to tak.

Z partnerského šťastia sa vraj priberá. 4 obrázky vo fotogalérii Z partnerského šťastia sa vraj priberá.

Hľadanie partnera nás udržuje štíhle

Je to tak, logika nepustí. Aj vedci to potvrdili, že kým si hľadáme partnera, všetci chceme vyzerať čo najlepšie, dbáme teda aj na váhu, udržiavame sa vo väčšom pohybe, cvičíme.

Šťastie „priberá“

Ak sme už vo vzťahu, akoby sme sa opustili, ale to je také škaredé slovo. Vedci hovoria, že sa dostávame do stavu „hlbokej relaxácie“ – konečne môžeme byť samy sebou a stres zostáva za dverami nášho vzťahu. Preto vedci tvrdia, že ak obaja partneri pribrali, môže to svedčiť aj o extra pevnom vzťahu, kde obaja majú veľmi zhodné názory na život.

Vo vzťahu 4 obrázky vo fotogalérii Vo vzťahu "relaxujeme", a tak aj priberáme.

Zlý vplyv

Podvedome si hľadáme k sebe partnerov, ktorí majú podobnú postavu ako my, tvrdia výsledky výskumov. Páry, ktoré žijú v harmónii, majú na seba väčší vplyv ako by sa zdalo. Preto ak máte partnera, ktorý má sklony k priberaniu, zveziete sa popri ňom aj vy. Prečo by ste si nedali aj vy tie chutné klobásky či čipsy?

Varenie

Vážny vzťah a založenie rodiny so sebou prináša aj vyváranie. Žena sa chce ukázať, že je dobrá gazdinka a partner, že mu chutí. Tam, kde sa veľa je, sa aj veľa varí. A ak si partner potrpí na kalorickú stravu, prispôsobí sa mu celá rodina. Nebudete predsa jesť osobitne.

Vážny vzťah a založenie rodiny so sebou prináša aj vyváranie. 4 obrázky vo fotogalérii Vážny vzťah a založenie rodiny so sebou prináša aj vyváranie.

Už pre dvoch

Samozrejme, keď začnete žiť s niekým, začnete variť vo veľkom. Mužská porcia je predsa len väčšia a pre dvoch je to iné, ako keď ste si varili sama. Väčšie množstvo jedla môže byť poriadnou kalorickou pascou.

Oslava lásky

Nielen Valentín, ale každé pozvanie do reštaurácie, keď chcete osláviť vašu lásku, sa nezaobíde bez kalorickej sladkosti, či nejakej inej dobroty. Určite nezostanete pri minerálke a šaláte. Čokoládový priemysel je toho dôkazom.

Pozvanie do reštaurácie sa nezaobíde bez kalorickej sladkosti. 4 obrázky vo fotogalérii Pozvanie do reštaurácie sa nezaobíde bez kalorickej sladkosti.

Malá motivácia

Ak sú vám nohavice tesné a po schodoch sa zadýchate, je čas na zmenu. A možno sa do toho aj pustíte, ale ak vás v tom partner nepodporí, tak sa motivácia rýchlo vyparí. Skúste to vziať na seba a buďte vzorom aj pre partnera. Možno aj vďaka vášmu úspechu, sa inšpiruje aj on.

Tlačiť Diskusia