Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tento super ľahký koláčik upečiete bez múky: Mňam! Perfektný, zdravý a úžasne svieži

13.02.2019 pm

Dá sa maškrtiť aj zdravšie. Neveríte? Upečte si tento jednoduchý koláčik, ktorý je bez múky, zato plný výživných látok a minerálov.

Pomarančový koláč 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pomarančový koláč

Postup prípravy

Vločky rozdelíme na polovicu. Jednu polovicu rozmixujeme a zmiešame s druhou nerozmixovanou polovicou. Pridáme nastrúhanú kôru a šťavu z pomaranča. Maslo, cukor a med necháme na miernom plameni pomaly rozpustiť vo vodnom kúpeli. Primiešame k vločkám, pridáme vajce a škoricu a všetko spolu poriadne zmiešame. Nalejeme do vymastenej tortovej formy s priemerom 22 cm a pečieme pri teplote 170 °C asi 60 minút. Ešte horúci korpus natrieme pomarančovým džemom, navrch poukládáme kúsky pomaranča a necháme vychladnúť. Môžeme posypať sekanými orechmi.

Čas prípravy: 45 minút

Čas pečenia: 60 minút

Vedeli ste?

Ovsené vločky pôsobia upokojujúco na podraždený žalúdok. Počas ohrievania v mlieku alebo vo vode uvoľňujú liečivé slizové látky, ktoré potiahnú jeho sliznicu ako ochranný film.

Ovos je bohatý na bielkoviny, vlákninu aj vitamín B. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ovos je bohatý na bielkoviny, vlákninu aj vitamín B.

 


‹ 12 ›
Tlačiť Diskusia
Focus Media