Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Diéty sú často neúčinné, ale pohybom nič nepokazíte: Vyberte si to NAJ pre vás a kilá zmiznú

22.02.2019 KaD

Názory, ako najlepšie schudnúť, sa menia hádam zo dňa na deň. Čo platilo včera, dnes neplatí, a tak je isté len jedno. Nikdy nič nepokazíte pohybom.

Pilates posilňuje a preťahuje svaly celého tela a vďaka tomu sa postava tvaruje. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pilates posilňuje a preťahuje svaly celého tela a vďaka tomu sa postava tvaruje.

Pravidelné cvičenie má nespornú výhodu, že rozhýbe metabolizmus, čo telo tak trochu zaskočí a to nezaspí na vavrínoch. Ak to preložíme do ľudskej reči – nebudú sa nám ukladať nadbytočné tuky. No ak chcete schudnúť čo najrýchlejšie a k tomu si postavu vyformovať napríklad do plesových šiat, investujte do odborníka. Rovnako ako v prípade, ak máte nejaké zdravotné problémy.

Frekvencia tepu a chudnutie

Rýchlosť, akou vaše telo spaľuje tuky, závisí aj od frekvencie tepu. Ak pulzuje v takzvanom aeróbnom rytme (60 až 80 percent maximálnej tepovej frekvencie), tuky sa spaľujú lepšie. Tréner vás naučí, kedy a na aký dlhý čas treba do tréningu zaradiť aeróbnu, teda chudnúcu časť
a kedy ju vystriedať posilňovaním a naťahovaním. Nikdy nič nepokazíte pohybom. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nikdy nič nepokazíte pohybom.

Tlačiť Diskusia
Focus Media